Marcin Tarczyński odpowiada na Wasze pytania - część 3

Napisał Adam Osiński czwartek, 08 marzec 2012. Wywiady

Marcin Tarczyński odpowiada na Wasze pytania - część 3

Prezentujemy Wam ostatnią część odpowiedzi Marcina Tarczyńskiego na pytania, które mogliście zadać mu za naszym pośrednictwem. Trzecią część postanowiliśmy poświęcić luźniejszym sprawom, nie związanym bezpośrednio z pływaniem. Wszystkie części waszego gradobicia pytań znajdziecie w odnośnikach poniżej. Dziękujemy Wam za pomoc w realizacji tego materiału, a Marcinowi za poświęcony nam czas i wytrwałość ;)


Jak to się stało, że zacząłeś przygodę z pływaniem? ~w
Pamiętam, że już od najmłodszych lat lubiłem wodę. Rodzice często mi opowiadali czasy mojego wczesnego dzieciństwa, kiedy jeszcze nie potrafiłem chodzić, a raczkowałem do morza. Musieli na mnie bardzo uważać. Widząc mój zapał do wody, w wieku około 6 lat zapisali mnie na naukę pływania. Po przeprowadzce do Warszawy, podczas pierwszych zajęć szkolnych na basenie trener Andrzej Rodkiewicz zapytał mnie, czy nie chciałbym przyjść popołudniu na trening. No i tak już chodzę przez ponad 13 lat.

Masz dziewczynę? ~Karolina
Nie mam.

Dziewczyna z Polski czy Ameryki? ~kali
Wydaje mi się, że ciężko zaplanować takie rzeczy, ale narodowość nie ma dla mnie większego znaczenia.

Jak zazwyczaj spędzacie weekendy? ~Radek
Weekend to, dla nas jedyny czas w tygodniu, kiedy możemy odpocząć, czy nadrobić zaległości w szkole. Jest to również jedyny czas w tygodniu, kiedy możemy zrobić coś innego niż spędzić pół dnia na basenie, więc owszem - czasem zdarza się, że wyjdziemy gdzieś ze znajomymi. Jednak w okresie od Nowego Roku do marca mamy dry season , co oznacza, że jakiekolwiek imprezy nie wchodzą w grę. Na koniec marca odbywają się najważniejsze zawody w sezonie akademickim, więc każdy chce się zaprezentować jak najlepiej.

Bywasz w McDonaldzie? ~McD
Staram się zdrowo odżywiać i unikać fast food’ów. Niemniej jednak, od czasu do czasu lubimy z chłopakami wyskoczyć na porządnego hamburgera, niekoniecznie z McDonald’s. A jest z czego wybierać, bo w pobliżu znajduje się kilka miejsc oferujących takie dania.

Czy masz jakiś kontakt z Polakami w Stanach? ~Mark
W okolicach Berkeley nie ma zbyt wielu Polaków. To prawda, w Los Angeles trenuje Mateusz Sawrymowicz, ale to mimo wszystko spory dystans do pokonania, a czasu i tak mam niewiele, aby pozwolić sobie na taki wypad. Zdecydowana większość moich znajomych studiuje na wschodnim wybrzeżu, więc niestety sporadycznie się z nimi widuję. Staramy się utrzymywać kontakt drogą e-mailową.

Startowałeś w wielu miejscach na świecie, który obiekt najbardziej zapadł ci w pamięci i dlaczego? ~kamyk
Startując na zawodach, nie przywiązuję większej uwagi do tego jak prezentuje się obiekt. Basen zawsze ma przecież 50 metrów, woda ma podobną temperaturę... Na pewno jednak najbardziej imponującym obiektem, w którym startowałem był świeżo wybudowany kompleks w Szanghaju na ubiegłoroczne mistrzostwa świata.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy