Aleksandra Putra dla plywanie.pl

środa, 04 maj 2011. Wywiady

Aleksandra Putra dla plywanie.pl

Jakiś czas temu Przegląd Sportowy poinformował, że na mistrzostwach Polski seniorów w Gliwicach wystartuje była mistrzyni Europy na krótkim basenie. Postanowiliśmy zweryfikować tę informację. W dalszej części wiadomości prezentujemy Wam krótki wywiad jakiego udzieliła nam Aleksandra Putra. Zapraszamy.


Plywanie.pl: Czy to prawda, że zamierzasz wziąć udział w majowych mistrzostwach Polski seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim?
Aleksandra Putra: Tak, będę startować w majowych mistrzostwach Polski. Będę pływać dla klubu AZS UWM Olsztyn.

Skąd taki pomysł?
Od dawna chciałam wziąć udział w zawodach w Polsce, ale nie miałam jeszcze okazji. Studiowałam w Stanach i kończyłam zajęcia w maju. Po prostu nie był to dobry okres na starty. Teraz wróciłam do Francji i mam więcej czasu i bliżej do Polski. Nie mogę się już doczekać!

Posiadasz polski paszport?
Tak, posiadam polski paszport oraz dowód osobisty.

To pytanie musi się pojawić. Czy rozważasz start na igrzyskach olimpijskich w Londynie w barwach Polski?
Oczywiście, że o tym myślałam. Zawsze chciałam pływać dla Polski, ponieważ urodziłam się w Polsce i jest to dla mnie mój pierwszy i najważniejszy kraj. Niestety mieszkam we Francji i pływam dla tego kraju od wielu lat.

Będziesz w Polsce reprezentować barwy AZS UWM Olsztyn, a w jakim klubie pływasz we Francji?
Pływam w Nicei pod okiem Fabrice Pellerin. Trenuję z takimi zawodnikami jak Yannick Agnel i Camille Muffat. Kończę też studia w finansach.

W 2008 roku uzyskałaś swoje najlepsze wyniki, w tym tytuł mistrzyni Starego Kontynentu na 200m grzbietem ze znakomitym rezultatem 2:02.36 (półfinał). Wielu naszych czytelników zastanawia w jakim stroju wtedy pływałaś i ile wynoszą twoje ‘życiówki’ w strojach tekstylnych?
W 2008 roku pływałam w blue70. Pierwszy raz wtedy byłam przygotowana na mistrzostwa na krótkim basenie. Dlatego mój najlepszy czas w stroju tekstylnym wynosi tylko 2:05. Na 50-cio metrowym basenie pływałam 2:09 w LZR i 2:10 w stroju tekstylnym. Ta różnica jest bardziej logiczna ;-)

W Polsce twoimi najgroźniejszymi rywalkami będą Alicja Tchórz i Klaudia Naziębło. Kojarzysz w ogóle te zawodniczki?
Oczywiście, że kojarzę Alicję Tchórz. Jest to znakomita młoda pływaczka. Lubię kiedy jest mocna konkurencja, wyścigi są wtedy bardziej interesujące.

Czy znasz kogoś z polskiej kadry?
Znam "starszych" pływaków (Aleksandrę Urbańczyk, Otylię i resztę chłopaków). Zawsze rozmawiam z nimi na międzynarodowych zawodach. Jest u nich fajna atmosfera i myślę, ze jest to bardzo ważne podczas zawodów.

Dziękuję za wywiad. Mamy nadzieję, że podniesiesz poziom rywalizacja na MPS i do zobaczenia w Ostrowcu.
Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Nasi Partnerzy