Test okularków Arena Aquaforce/Aquaforce Mirror

Napisał Adam Osiński czwartek, 28 marzec 2013. Testy

Test okularków Arena Aquaforce/Aquaforce Mirror
fot. Adam Osiński/plywanie.pl

W dzisiejszym teście prezentujemy Wam okularki Arena Aquaforce Mirror, czyli najwyższy i najdroższy model z serii Racing włoskiego producenta. Zapraszamy!

Arena Aquaforce to najwyższy model okularków z wyścigowej serii Racing firmy Arena. Producent przygotował dla klientów zaawansowany model w trzech wariantach kolorystycznych (Smoke – red, clear – l. blue, white – l. blue) różniących się od siebie kolorem szkieł, nosków i silikonowych gumek oraz dwóch wersjach szkieł – z lustrzaną powłoką i bez. W poniższej recenzji opisujemy model Aquaforce Smoke - Red. Jakkolwiek, ze względu na brak innych różnic pomiędzy modelami wyposażonymi w powłoki lustrzane (Mirror) i 'zwykłe', oba możemy rozpatrywać jednoimiennie.

Co w opakowaniu, czyli co dostajemy?

Oprócz okularków Arena Aquaforce Mirror z wytrzymałą czerwoną 'podwójną' silikonową gumką, w opakowaniu znajdziemy: 5 różnych wielkości nosków oraz instrukcję obsługi (również w języku polskim).

Warto dodać, że w zestawie oprócz okularków otrzymujemy eleganckie, sztywne etui zapinane na zamek, które bez problemu ochroni nasze szkła od zarysowań. Miły dodatek, który powinien zapewnić naszym nowym przyjaciołom dłuższą eksploatację i bezpieczniejszą podróż w sportowej torbie.

Producent wraz z okularkami dołącza nam 5 nosków różnych rozmiarów, w celu jak najbardziej precyzyjnego dopasowania sprzętu do kształtu naszej twarzy. Bardzo ważne jest, aby jeszcze na sucho spędzić trochę czasu na dobraniu odpowiedniej wielkości noska do naszej twarzy. Oprócz tego, przed pierwszym użyciem polecamy zabrać na basen wszystkie noski, w celu upewnienia się, że podczas pływania okularki nam nie przeciekają i nigdzie nie uwierają. Jeśli będą przeciekać – zmieniamy nosek na większy lub mniejszy. Polecam poświęcić tej czynności trochę czasu, aby wszystko było idealnie dopasowane i w przyszłości skupić się wyłącznie na przyjemności płynącej z pływania, a nie bezustannym poprawianiu szkiełek. Na szczęście tę czynność wykonamy tylko na samym początku użytkowania.

Przy okazji warto wspomnieć, że wymiana noska trwa szybko i robi się to dziecinnie prosto.

Wygląd.

Trzeba to przyznać - najwyższy model serii Racing prezentuje się bardzo okazale. Niskoprofilowe czarne szkła w połączeniu z kontrastującą czerwoną gumką zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Dzięki wydłużeniu dolnych krawędzi, okularki zyskują na opływowości i lepszą hydrodynamikę, a  specjalne wyprofilowane szkła zdradzają ich sportowy charakter.

Gumka wyposażona jest w system, który Arena określa jako RFA (Racing Fit Adjustment - wideo), co w wolnym tłumaczeniu oznacza tyle, że jesteśmy w stanie idealnie, co do milimetra, dopasować napięcie paska, w zależności od rozmiaru naszej głowy i aktualnych potrzeb. Praktyczny, dobrze zdający egzamin standard wśród większości tego typu sprzętu.

Wszystkie okularki firmy Arena pokryte są powłoką Antifog, zabezpieczającą nasz sprzęt przed parowaniem podczas pływania.

System Antifog bazuje na polimerowej powłoce znajdującej się na wewnętrznej stronie szkieł, dzięki czemu krople wody rozkładają się równomiernie, tworząc warstwę wody. Zapewnia to ciągłą widoczność, nieskażoną parą wodną, niezależnie czy okularki są suche, czy mokre.

Na lewym szkiełku producent umieścił swoje dyskretne logo.

Zastosowanie.

Ze względu na przyciemnione szkła, model ten przeznaczony jest do pływania na odkrytych basenach i otwartych akwenach. Co nie znaczy, że nie sprawdzą się również podczas 'zwykłych' basenowych treningów. Okulary wyposażono w filtr UV, dzięki czemu podczas pływania na odkrytym basenie nasz wzrok będzie dobrze chroniony.

Użytkowanie.

Jeśli całe życie pływaliśmy w szkiełkach, które były uszczelnione miękką pianką czy silikonem, pływanie w 'twardych' okularkach będzie wymagać od nas pewnego przyzwyczajenia. Jednak doświadczeni zawodnicy nie powinni mieć kłopotów z przesiadką na model Aquaforce.

Podsumowanie.

Czarne poliwęglanowe szkiełka w połączeniu z kontrastową czerwoną gumką prezentują się niezwykle okazale. Ciekawy design Aquaforców to zdecydowanie ich mocna strona. Silikonowa gumka, a dokładnie jej wytrzymałość, również zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, zdaje się przetrwać lata.

Jedyne co może zniechęcić do zakupu tego sprzętu to jego cena. Czy 150zł to dużo za taki produkt? Śmiało mogę stwierdzić, że nie. Okulary to wytrzymały sprzęt, który nierzadko będzie nam służył przez lata, warto więc potraktować to jako dobrą inwestycję.

Jeśli masz ochotę dysponować zaawansowanym i elegancko wyglądającym sprzętem budzącym zazdrość na basenie, to Arena Aquaforce są dla ciebie. Polecam.


Zalety:

- Nowoczesny sportowy wygląd
- Możliwość precyzyjnego dopasowania okularów dzięki 5 wymiennym noskom
- Eleganckie przyciemniane szkła
- Filtr UV
- Warstwa antifog chroniąca przed parowaniem

Wady:

- zbyt 'twarde' dla początkujących pływaków
- cena


Tekst: Adam Osiński/plywanie.pl
Fot. Adam Osiński i materiały prasowe
Pływała: Ola
Produkt do testów przesłała nam firma Arena Polska. Dziękujemy. Cena okularków w dniu publikacji testu to 149zł.
Jakie są Wasze doświadczenia z tymi okularkami? Zapraszamy do wymieniania opinii w komentarzach pod artykułem.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy