Pięciu Polaków z minimami na mistrzostwa świata w Barcelonie

Napisał Adam Osiński wtorek, 04 czerwiec 2013. Barcelona 2013, Aktualności

Pięciu Polaków z minimami na mistrzostwa świata w Barcelonie

Jeśli kwalifikacje do mistrzostw świata w Barcelonie odbyłyby się podczas minionego weekendu, pięciu Polaków miałoby już zapewniony start w pływackim mundialu.

Poniżej minimum podczas Grand Prix Polski w Olsztynie pływali już Paweł Korzeniowski na 200m stylem motylkowym (1:57,02s.), Sławomir Kuczko na 200m stylem klasycznym (2:12,75s.) oraz Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk w sprincie na 50m st. grzbietowym (28,67s.).

Oprócz wymienionej trójki zawodników, blisko wypełnienia normy był również Dawid Szulich na 50m stylem klasycznym. Uzyskał czas 28,03s. Kryterium na MŚ jest lepsze o zaledwie 0,03s.

Podczas Letnich Otwartych Mistrzostw Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego poniżej wymaganego standardu na mistrzostwa świata popłynęła również Anna Dowgiert ze Śląska Wrocław na 50m stylem motylkowym (26,79s.).

Nie zapominajmy również o Mateuszu Sawrymowiczu, który jako jedyny o kwalifikacje walczył podczas Grand Prix USA w Santa Clara. Wynikiem 15:14,08s. jako pierwszy zapewnił sobie start w Barcelonie (chyba, że podczas mistrzostw kraju dwóch zawodników popłynie od niego szybciej).

Jednak na potwierdzenie swojej wysokiej dyspozycji pozostali pływacy będą musieli poczekać przynajmniej do 13 czerwca, kiedy to ponownie do Olsztyna zjedzie cała krajowa czołówka, by stanąć w szranki w ramach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców (13-16 czerwca).

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy