Arena Santa Clara Grand Prix USA – Mateusz Sawrymowicz poniżej minimum na mistrzostwa świata w Barcelonie

Napisał Adam Osiński poniedziałek, 03 czerwiec 2013. Barcelona 2013, Aktualności

Arena Santa Clara Grand Prix USA – Mateusz Sawrymowicz poniżej minimum na mistrzostwa świata w Barcelonie
fot. plywanie.pl

Mateusz Sawrymowicz jest pierwszym Polakiem, który na oficjalnych zawodach wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Barcelonie.

Ostatniego dnia Arena Santa Clara Grand Prix Mateusz Sawrymowicz (Trojan Swim Club) wystartował w wyścigu swojej koronnej konkurencji 1500m stylem dowolnym. Po wspaniałej walce do ostatnich metrów, zajął drugie miejsce. Rezultat jaki osiągnął - 15:14,08s. jest wynikiem lepszym od minimum na mistrzostwa świata o 0,3s. Tym samym Mateusz swoim startem zapewnił sobie występ w XV Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną na przełomie lipca i sierpnia (28.07 - 4.08) w Barcelonie.

Szybciej w Santa Clara pływał jedynie Australijczyk Mack Horton - 15:13,67s.

Po wyścigu Mateusz nie krył zadowolenia:

Cieszę się, że udało mi się wypełnić minimum do Barcelony. Teraz w spokoju mogę kontynuować pracę, której głównym celem są igrzyska w Rio de Janeiro. Po drodze czekają mnie jeszcze mistrzostwa świata, Europy, Puchary Świata i debiut w zawodach na wodach otwartych, co stanowi dla mnie wielkie wyzwanie w tym roku. Jestem zadowolony z ciągłej poprawy mojej formy od początku powrotu do trenera Salo, czuję, że tutaj jest moje miejsce. Przyznaje, że na początku ciężko mi szło i jakoś nie mogłem dojść do siebie po przeprowadzce z Polski. Wierzę w szybkie pływanie i mam nadzieję, że nastąpi to już w Barcelonie. Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i trzymali za mnie kciuki, do zobaczenia w Barcelonie!

 

Mateusz po starcie w Santa Clara | fot. Login Sport

Pełne wyniki z Santa Clara znajdziecie tutaj

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy