TOP 10 pływackich zdjęć 2013 roku wg plywanie.pl

Napisał Adam Osiński środa, 25 grudzień 2013. Blog

TOP 10 pływackich zdjęć 2013 roku wg plywanie.pl
fot. Adam Osiński/plywanie.pl

2013 rok był całkiem owocny pod względem zdjęć, głównie za sprawą wyjazdu na mistrzostwa świata do Barcelony. Postanowiłem przejrzeć dla Was nasze archiwum zdjęć z 2013 roku i wybrać wg mnie te najbardziej udane. Co więcej, pod każdym zdjęciem znajdziecie krótki opis sytuacji, w jakich zostało zrobione. Wszystkie zdjęcia są autorstwa plywanie.pl.

Więcej zdjęć oczywiście znajdziecie w pełnych galeriach.


To był nasz przedostatni dzień w Barcelonie. Niby nic szczegółnego, ale tutaj spodobały mi się krople wody, które utworzyła Mireia Belmonte w eliminacjach 800m stylem dowolnym. Co ciekawe, zdjęcie zostało wykonane z miejsca przeznaczonego dla najlepszych fotoreporterów z największych agencji fotograficznych na świecie. Miejscówka znajdowała się przy samej niecce basenu, gdzie nie mieli wstępu "zwykli fotostrzelacze". Fotografów było tam nie więcej jak dziesięciu, pozostali mogli polować na swoje klatki z trybun, co wiązało się niestety ze stosowaniem obiektywów z ogniskową większą niż 600mm, albo mocno powiększać zdjęcia w postprodukcji.


Zdjęcie wykonane podczas MŚ w Barcelonie w czasie dekoracji Radka Kawęckiego po zdobyciu przez niego srebrnego medalu. Podobają mi się kontrastujące flagi na tle kibiców. W przyszłości chciałbym zrobić zdjęcie, w którym flagi byłyby zamienione miejscami ;)


To zdjęcie zostało wykonane po jednym z popołudniowych bloków mistrzostw Polski w Olsztynie. Prawie wszyscy już opuścili basen, my chowaliśmy już sprzęt i zbieraliśmy się do hotelu. Na zewnętrznym torze spokojnie pływał sobie Paweł Korzeniowski. Idealny moment na strzelenie mu paru fot. Zdjęcie zostało zrobione z trybuny dla prasy, czyli zwykłej trybuny, gdzie mógł wejść każdy.


Pięćdziesięciometrowy basen i nasz obiektyw 24-105mm to nie najlepsi przyjaciele. Zdjęcie przedstawia zawodnika, który zachłysnął się wodą podczas nawrotu i nie był w stanie kontynuować wyścigu. Co w tym zdjęciu jest fajnego? Nie wiem, wg mnie pokazuje pustkę wokół pływaka i odpływających mu rywali.
Zdjęcie zrobione zostało w czerwcu podczas zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka w Warszawie na obiekcie Warszawianka. To był koszmarnie upalny dzień, sam bym chętnie popływał wtedy w basenie.


MEJ w Poznaniu. Samo zdjęcie nudne, ale spodobał mi się tatuaż.


Katinka Hosszu. Podoba mi się na tym zdjęciu ukazanie Węgierki jako nadczłowieka - silna pozycja, napięte mięśnie. Twarda babka.


Wyścigi sprinterskie mają to do siebie, że trwają bardzo krótko, a co za tym idzie, szansa na zrobienie fajnego zdjęcia jest mniejsza, ponieważ pływacy przepływają koło ciebie raz lub dwa. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że zawodnicy płyną bardzo równo, blisko siebie i robią wiele piany, przez co autofocus aparatu szaleje.
Tutaj udało się złapać Konrada Czerniaka tuż po starcie w finale 100m stylem dowolnym podczas MŚ w Barcelonie.


Yang Sun, czy Sun Yang, jak kto woli. W skutek umiejscowienia sędziów na linii strzału teleobiektywów, tuż przed stanowiskiem dla fotoreporterów, nierzadko sędziowie wchodzili nam w kadr. W kolejnych dniach stanowisko sędziów zostało przesunięte w inne miejsce. Według mnie zdjęcie fajnie przedstawia oglądanie mistrzostw z perspektywy arbitrów, albo zwykłego kibica.
Ryan Lochte w pełnej krasie. Ładny chłopak, a zdjęcie zrobione pod panie.


Eliminacje sprintu na 50m dowolnym, wiele serii i zabawy z długim czasem naświetlania. Wg mnie zdjęcie fajnie oddaje ruch.


Brazylijczyk Cesar Cielo po wygranej na 50m st. dowolnym podczas MŚ w Barcelonie. Brawurowe chlapnięcie wodą.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy