Blog plywanie.pl

Latający Holender - prolog

Napisał Rafał Gacek środa, 22 styczeń 2014. Blog

Latający Holender - prolog

Na ostatnich mistrzostwach Europy w Herning nasi pływacy wypadli średnio – szkoda, bo zapowiadało się nieźle. Jest potencjał, są możliwości – brakuje pierwiastka sportowej agresji, który dopełniłby dzieła zniszczenia konkurencji w wodzie. To nic, do Rio jest jeszcze trochę czasu. Chciałbym na jedno zwrócić uwagę – na start Ranomi Kromowidjojo.

TOP 10 pływackich zdjęć 2013 roku wg plywanie.pl

Napisał Adam Osiński środa, 25 grudzień 2013. Blog

TOP 10 pływackich zdjęć 2013 roku wg plywanie.pl

2013 rok był całkiem owocny pod względem zdjęć, głównie za sprawą wyjazdu na mistrzostwa świata do Barcelony. Postanowiłem przejrzeć dla Was nasze archiwum zdjęć z 2013 roku i wybrać wg mnie te najbardziej udane. Co więcej, pod każdym zdjęciem znajdziecie krótki opis sytuacji, w jakich zostało zrobione. Wszystkie zdjęcia są autorstwa plywanie.pl.

Więcej zdjęć oczywiście znajdziecie w pełnych galeriach.

Pierwszy złoty medal olimpijski w pływaniu dla Polski

Napisał Adam Osiński niedziela, 01 wrzesień 2013. Blog

Pierwszy złoty medal olimpijski w pływaniu dla Polski

Jest sierpień 2004 roku, w Grecji rozgrywane są igrzyska olimpijskie. Do Aten pojechała siedmioosobowa reprezentacja Polski w pływaniu z Otylią Jędrzejczak na czele. Czwartego dnia zawodów, po zdobyciu dwóch srebrnych medali na 100m motylkiem i 400m stylem dowolnym, Otylia przystępuje do rywalizacji w swojej koronnej konkurencji - 200m stylem motylkowym.

Lubię przyglądać się jak pływają meduzy

Napisał Rafał Gacek wtorek, 13 sierpień 2013. Blog

Lubię przyglądać się jak pływają meduzy

Piękno XXI wieku polega między innymi na tym, że informacje docierają natychmiast do milionów ludzi. Nie ruszając się z krzesła, można przeczytać wiadomości, obejrzeć zdjęcia z zawodów, lub zrobić analizę wyścigu pływackiego z igrzysk olimpijskich w Atlancie. Wszystko na wyciągnięcie ręki – wszystko na dotyk palca. W tym całym szumie informacyjnym bardzo  łatwo się pogubić i zatracić poczucie prawdy.

Nasi Partnerzy