Wrocław się spodobał. Będzie długi basen dla Wrocławia?

Napisał Adam Osiński czwartek, 28 lipiec 2011. Aktualności

Członkowie komisji oceniającej miasta starające się o organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r. przez dwa dni przyglądali się Wrocławiowi. Stolica Dolnego Śląska zrobiła na nich dobre wrażenie. - Wrocław już jutro mógłby być gospodarzem World Games - podkreślał Ron Froehlich, prezydent International World Games Association.

Część z Was zapyta dlaczego o tym piszemy i co to ma wspólnego z pływaniem? Otóż minister sportu i turystyki Adam Giersz obiecał, że jeśli Wrocław zostanie organizatorem igrzysk sportów nieolimpijskich 'The World Games' w 2017 roku (więcej o imprezie przeczytasz tutaj), to w mieście wybudowany zostanie nowy 50-metrowy basen.

Dla nas to wystarczający powód.

Wrocław już jutro mógłby być gospodarzem World Games. Macie gotowe obiekty. Widać też duże chęci włodarzy miasta do organizacji tej imprezy i ich zaangażowanie. To duży plus. - podkreślał Ron Froehlich, prezydent International World Games Association.

Wrocław o organizację igrzysk walczy z dwoma miastami - Kapsztadem i Budapesztem. Koszty przygotowania tej imprezy szacuje się na ponad 40 mln dolarów, ale część pokryją m.in. pieniądze od sponsorów. Igrzyska organizowane od 1981 r. odbywają się co cztery lata, rok po letnich igrzyskach olimpijskich. Obejmują 26 dyscyplin, m.in. ratownictwo wodne i pływanie w monopłetwie. IWGA szacuje, że w czasie igrzysk do Wrocławia przyjechałoby około pięć tysięcy sportowców i oficjeli.

Wizyta komisji International World Games Association we Wrocławiu była już drugą w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy. Tym razem jej członkowie przyglądali się obiektom, które miałyby służyć sportowcom i działaczom w czasie igrzysk. Obejrzeli m.in. Halę Stulecia, zoo i stadion na Maślicach. Ponadto spotkali się także z ministrem sportu Adamem Gierszem i Andrzejem Kraśnickim, prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Informacja za Gazetą Wyborczą Wrocław

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy