Wkrótce otwarcie pływalni Aquasfera w Olsztynie

Napisał Adam Osiński wtorek, 28 luty 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

Oficjalne otwarcie nowej pływalni Aquasfera w Olsztynie zaplanowano na piątek 2 marca. Aby Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe nazwać Aquasferą wymyśliła Dagmara Grams, która w finale konkursu organizowanym przez Urząd Miasta Olsztyna pokonała 4 inne propozycje. Ostateczny wybór należał jednak do czytelników Gazety Olsztyńskiej, gdzie w głosowaniu SMS-owym wybrali właśnie nazwę Aquasfera.

Obiekt Aquasfera to nie tylko część sportowa, która mieści basen o wymiarach olimpijskich (50m), basen do nauki pływania dla najmłodszych (25x8,5m) oraz trybuny, które są w stanie pomieścić ponad 1500 osób, nowy obiekt na pływackiej mapie Polski to również rozbudowana część rekreacyjna z dwiema zjeżdżalniami o długości 105 i 120m, sztuczną rzeką, brodzikiem oraz masażami i biczami wodnymi.

Nie zapomniano również o ruchomym pomoście, który z zależności od potrzeb będzie mógł dzielić basen olimpijski na dwa mniejsze. Po przesunięciu pomostu na ścianę szczytową będzie można korzystać z pełnej długości basenu - czyli 50m.

Oprócz atrakcji ‘wodnych’ znajdziemy również część odnowy biologicznej mieszcząca m.in. gabinety masażu, saunarium, siłownię oraz solarium. Wyposażenie gabinetów obejmuje m.in. sprzęt do hydroterapii, elektroterapii, krioterapii, magnetoterapii i laseroterapii.

Nowoczesny obiekt mieści się w Olsztynie przy ulicy Piłsudskiego 69b. Budowa obiektu rozpoczęła się 19 października 2009 roku i trwała 3 lata.

Sportowy test obiektu przeprowadzą juniorzy 14-letni, którzy już 9-11 marca będą rywalizować w Olsztynie na rocznikowych mistrzostwach Polski. Z kolei na 28 i 29 kwietnia w Aquasferze zaplanowano zawody z cyklu Grand Prix Polski, gdzie z pewnością pojawią się najlepsi zawodnicy, aby na własnej skórze sprawdzić nowy olsztyński obiekt. Na przełomie 12-15 maja rozegrana zostanie najważniejsza krajowa impreza tego roku, czyli Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Wezmą w nich udział najlepsi z najlepszych polskich pływaków, aby walczyć o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy