VII Ogólnopolskie Zawody o Puchar Rycerza Kmity

Napisał Adam Osiński czwartek, 26 kwiecień 2012. Aktualności

VII Ogólnopolskie Zawody o Puchar Rycerza Kmity

Wielkie emocje, wspaniała atmosfera, jak co roku pyszny tort oraz udane starty pływaków i pływaczek - tak w telegraficznym skrócie podsumować można VII Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu o Puchar Rycerza Kmity, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Zabierzowie (OSR).

Tegoroczna edycja Pucharu Rycerza Kmity zgromadziła w zabierzowskim OSR ponad 430 zawodników z 53 klubów z całej Polski, a także z Ukrainy. Pod względem frekwencji powtórzono sukces z ubiegłego roku.

Tradycyjnie, jak co roku, organizatorzy zaprosili do Zabierzowa jednego z wyróżniających się polskich zawodników. Tym razem był to Marcin Babuchowski, czyli czołowy polski delfinista reprezentujący łódzką Trójkę.

W ramach zawodów rozegrano 12 konkurencji w 3 blokach. Pierwszą były eliminacje wyścigu memoriałowego na dystansie 200m stylem motylkowym, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Do finału awansowała szóstka najlepszych zawodników i zawodniczek.

W niedzielnym finale 200m motylkiem pewnie zwyciężyła zawodniczka Unii Oświęcim Paulina Sikora z czasem 2:15,07s. Druga na mecie była jej klubowa koleżanka Gabriela Wojciechowska – 2:23,35s., zaś trzecia do ściany dopłynęła reprezentantka miejscowego klubu z Zabierzowa - Aleksandra Pomietło – 2:24,18s.

W tej samej konkurencji wśród chłopców tryumf odniósł Dominik Ciężkowski z Jordana Kraków, który osiem długości pływalni pokonał w czasie 2:05,66s. Zaraz za nim był Wojciech Zabojszcz z Korony Swim Kielce – 2:06,30s. Trzeci rezultat uzyskał Łukasz Kudła z AZS AWF Katowice – 2:06,91s.

Na koniec zawodów rozegrano mieszaną sztafetę Rycerza Kmity 8x50m stylem dowolnym, w której bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Unii Oświęcim.

Najwięcej medali podczas całych zawodów zdobyli reprezentanci klubu Unia Oświęcim - aż 77. Na ich koncie znalazło się 26 złotych, 24 srebrne i 27 brązowe. Na drugim miejscu sklasyfikowany został UKS 190 Łódź z dorobkiem 29 krążków (13-9-7), zaś na trzecim pływacy z Jordana Kraków – 37 medali (10-10-17).

Tegoroczna edycja rozpoznawalnej i cenionej w całym kraju młodzieżowej imprezy pływackiej została poświęcona zmarłemu w kwietniu ubiegłego roku dyrektorowi zabierzowskiego OSR, panu Wojciechowi Kubackiemu, niezapomnianemu inicjatorowi i organizatorowi wcześniejszych odsłon Pucharu Rycerza Kmity. Jego pamięć uczczono minutą ciszy podczas uroczystego otwarcia imprezy, którego dokonała Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan w towarzystwie zaproszonych gości.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem pragnęliby podziękować wszystkim sponsorom tej niesamowitej imprezy za pomoc organizacji tegorocznej edycji zawodów o Puchar Rycerza Kmity. Byli to m.in.: FoodCare, Kraków Bussines Park Euro Decor, Feat, Colorex, Konwój, Krakowski Bank Spółdzielczy, Kraków, Mosur, Pizzeria Marco, Sandlar, Twoje Zdrówko, Zakład Usług Komunalnych Kruk.

Warto również wspomnieć, że zawody transmitowane były na żywo na stronie internetowej www.24godziny.pl

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy