Udany występ polskich sprinterek

czwartek, 13 grudzień 2012. Stambuł 2012, Aktualności

Podczas drugiego dnia pływackich mistrzostw świata w Stambule udany występ eliminacyjny zanotowały nasze dwie piękne reprezentantki sprintu.

Zarówno Anna Dowgiert jak i Aleksandra Urbańczyk w wyścigu 50m st. motylkowym wywalczyły awans do popołudniowego półfinału. Pierwsza, wynikiem 26.15s. uplasowała się na 7 miejscu (ex aequo z Amerykanką Claire Donahue), z kolei Ola z czasem 26.39s. sklasyfikowana została na 14 pozycji.

Rezultat Ani jest tylko 0,08s. gorszy od jej rekordu życiowego, ustanowionego podczas Grand Prix Polski w Poznaniu (26.07s). Miejmy nadzieję, że popołudniowy półfinał Polka zakończy nową ‘życiówką’ i awansem do finału.

Najszybciej w eliminacjach pływała reprezentantka Kanady - szesnastoletnia It-Ting Noemie Thomas, 50 motylem pokonała w 25.76s.