Tylko 3 Polaków na ME w Chartres, kto powalczy o medale?

Napisał Adam Osiński środa, 14 listopad 2012. Chartres 2012, Aktualności

Tylko 3 Polaków na ME w Chartres, kto powalczy o medale?

Od 22 do 25 listopada trzyosobowa reprezentacja Polski złożona z Konrada Czerniaka, Mateusza Sawrymowicza i Radosława Kawęckiego we francuskim Chartres będzie walczyć o medale mistrzostw Europy na krótkim basenie (25m).

Wszyscy trzej przed rokiem stawali na najwyższym stopniu podium tej imprezy (Czerniak i Kawęcki nawet dwukrotnie) i wszyscy trzej będą bronić mistrzowskich tytułów uzyskanych przed własną publicznością w Szczecinie.

Konrad Czerniak, zdobywca trzech medali w 2011 roku (złoto na 50m dowolnym i 100m motylkowym oraz brąz na 50m motylkowym), w Chartres wystąpi w czterech konkurencjach - na 50 i 100m stylem motylkowym oraz na 50 i 100m stylem dowolnym.

Natomiast Radosław Kawęcki powalczy tylko na 200m stylem grzbietowym. Trener Jacek Miciul podjął decyzję o jednym starcie na ME. Jak dobrze pamiętamy, w 2011 roku na ME w Szczecinie, Radek po fenomenalnym wyścigu zdobył złoty medal na 100m stylem grzbietowym.

Walkę o obronę korony ze Szczecina na najdłuższym kraulowym dystansie 1500m stylem dowolnym zapowiada Mateusz Sawrymowicz, który od tego sezonu opuścił słoneczną Kalifornię i do zawodów przygotowuje się na długim basenie w Szczecinie. Oprócz występu na 1500m, do repertuaru startów Mateusz dorzucił również 400m stylem dowolnym.

W ubiegłym roku w Szczecinie polscy pływacy niesieni dopingiem zgromadzonej we Floating Arenie publiczności zdobyli 8 medali – 5 złotych i 3 brązowe, co pozwoliło nam na zajęcie czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów. Oprócz Czerniaka, Kawęckiego i Sawrymowicza na podium znalazł się również Paweł Korzeniowski na 400m stylem dowolnym (3 miejsce) oraz żeńska sztafeta 4x50m stylem zmiennym (3 miejsce).

Czy w tym roku z Chartres wrócimy z tarczą? O tym przekonamy się już 22-25 listopada.

Ile waszym zdaniem wywalczymy medali na mistrzostwach Europy w Chartres? Zapraszamy do wpisywania swoich typów w komentarzach poniżej.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy