Sawrymowicz nominowany do nagrody "Performance of the Year"

niedziela, 03 listopad 2013. Aktualności

Sawrymowicz nominowany do nagrody

Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) został nominowany przez WOWSA do nagrody Performance of the Year za zwycięstwo w zawodach RCP Tiburon Mile.

WOWSA (World Open Water Swimming Association), czyli Światowa Organizacja Pływania na Wodach Otwartych, co roku przyznaje nagrody w czterech kategoriach: Man of the Year, Women of the Year (niekoniecznie pływacy, ale też działacze czy trenerzy), Offering of the Year (propozycje, pomysły rozwoju dyscypliny), oraz Performance of the Year (występ lub wydarzenie).

W tym roku doceniony został również Mateusz Sawrymowicz, którego nominowano do nagrody "Performance of the Year", za zwycięstwo w wyścigu RCP Tiburon Mile, który odbył się pod koniec września w San Francisco.

Szczecinianin pokonał światową elitę pływaków specjalizujących się w rywalizacji na otwartym akwenie, medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, choć on sam dotychczas znany był głównie z sukcesów w basenie.

W tej samej kategorii co Mateusza, wśród nominacji znalazły się również zawody BCT Gdynia Marathon, które pod koniec sierpnia rozegrano w Gdyni.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłonią internauci. Głosowanie potrwa do 1 stycznia 2014 roku do godz. 20 czasu polskiego. Tego samego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

Strona, na której można oddawać swoje głosy, znajduje się pod poniższym linkiem:
http://worldopenwaterswimmingassociation.com/vote-here/
Aby oddać głos na Mateusza należy kliknąć żółty przycisk "register free" i zarejestrować się w portalu WOWSA. Każdy zarejestrowany użytkownik może oddać głos w dowolnej kategorii oraz pobrać za darmo Open Water Swimming Magazine

Jeszcze w tym roku Mateusza Sawrymowicza czeka ważny występ w basenie w zawodach Grand Prix Polski w Poznaniu (30 listopada – 1 grudnia), które będą zarazem kwalifikacjami do grudniowych mistrzostw Europy w duńskim Herning. Sawrymowicz do kraju przyjeżdża 23 listopada, będzie trenował we Floating Arenie w Szczecinie.

Nasi Partnerzy