MEJ w Poznaniu: Reprezentacja Polski z dwoma brązowymi medalami

Napisał Adam Osiński piątek, 12 lipiec 2013. Aktualności

Reprezentacja Polski zdobyła dwa brązowe medale ARENA Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu na długim basenie, które od środy rozgrywane są w poznańskich Termach Maltańskich.

Pierwszy brązowy medal trzeciego dnia mistrzostw wywalczył Sebastian Szczepański w konkurencji 100m stylem dowolnym. Dwie długości pływalni Sebastian pokonał w czasie 50,22s. Zwyciężył Rosjanin Evgeny Sedov (49,23s.), przed Holendrem Kylem Stolkiem (49,94s.).

Jest to drugi medal Sebastiana Szczepańskiego na tych mistrzostwach. Wcześniej wraz z kolegami triumfował w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.

Szczepańskiemu niewiele zabrakło do wyrównania rekordu Polski w kategorii juniorów 18-letnich, który od 2004 roku należy do Łukasza Gąsiora. Rezultat ustanowiony został podczas MEJ w 2004 roku w Lizbonie i wynosi 50,08s.

Piątą lokatę w dzisiejszym finale tej konkurencji wywalczył drugi z naszych reprezentantów - Jan Hołub (50,30s.). Wynikiem tym poprawił rekord kraju w kategorii juniorów 17-letnich odbierając najszybszy rezultat Sebastianowi Szczepańskiemu.

Autorkami drugiego brązowego medalu dla Polski były dziewczyny ze sztafety 4x100m st. zmiennym. Reprezentacja Polski o trzeci stopień podium do ostatnich metrów zacięcie rywalizowała z zawodniczkami z Włoch. Ostatecznie, o zaledwie 0,09s., lepsze okazały się Polki. Rezultat jaki zapewnił naszym reprezentantkom miejsce na trzecim stopniu podium to 4:10,98s.

Dziewczyny płynęły w składzie Agata Naskręt, Paulina Nogaj, Dominika Sztandera i Wioletta Orczykowska.

Zwyciężyły Rosjanki (4:06,11s.), natomiast srebrny medal powędrował do Niemek (4:07,48s.).

To czwarty medal reprezentacji Polski na tych mistrzostwach, co plasuje nasz kraj na ósmym miejscu tabeli medalowej.

Kolejnych emocji dostarczył kibicom Semen Makovich. Rosjanin 200m stylem zmiennym pokonał w czasie lepszym od rekordu mistrzostw Europy juniorów - 1:59,94s.

Do końca zawodów pozostały tylko dwa dni. W sobotnich eliminacjach wystartuje mistrzyni olimpijska z Londynu na dystansie 100m stylem klasycznym - Ruta Meilutyte. Litwinka dwukrotnie zaprezentuje się kibicom zgromadzonym w Termach Maltańskich, wystąpi w eliminacjach 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania – wejście na trybuny jest darmowe!

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.