Rekord świata Yannicka Agnela na 400m kraulem! [+WIDEO]

Napisał Adam Osiński czwartek, 15 listopad 2012. Aktualności

Rekord świata Yannicka Agnela na 400m kraulem! [+WIDEO]

Yannick Agnel ustanowił nowy rekord świata na dystansie 400m stylem dowolnym podczas mistrzostw Francji rozgrywanych na krótkim basenie w Angers. Czas Francuza to 3:32,25s. Tym samym poprawił swój rekord życiowy pochodzący z 2010 roku o ponad 7,5 sekundy! (3:39.91s.).

Poprzedni rekord uzyskany został jeszcze w erze kostiumów poliuretanowych i od 2009 roku należał do Paula Biedermanna. Niemiec 16 długości pływalni pokonał w czasie o 0.52s. słabszym od rekordowego osiągnięcia Agnela - 3:32,77s.

Dla porównania, Biedermnan podczas ostatnich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie, kiedy wygrywał 400m stylem dowolnym, dystans ten pokonał w czasie 3:38,65s.

Po rekordowym wyniku Niemiec pogratulował Yannikowi wygranej za pośrednictwem Twittera.


  

 Hey ! Fantastic swim. I'm deeply impressed! Paul


W innych konkurencjach rozegranych podczas pierwszego dnia mistrzostw Francji było równie ciekawie.

Rekord Francji na 200m st. zmiennym ustanowił Jeremy Stravius, który pokonał ten dystans w czasie 1:54.50 i poprawił poprzedni rekord o 96 setnych sekundy.

W październiku, podczas tegorocznego cyklu Pucharu Świata w Berlinie, blisko pobicia rekordu świata, również na 400m dowolnym, była rodaczka Agnela – Camille Muffat. Do wyrównania światowego standardu ustanowionego przez Joanne Jackson zabrakło jej tylko 0,01s.

Tym razem Muffat ustanowiła rekord mitingu na 100m st. dowolnym - 52.73.

W finale 50m st. dowolnym Florent Manaudou ustanowił nowy rekord mitingu i awansował na 14 miejsce w historii tego dystansu - 20.86.

Tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu w pływaniu na krótkim basenie rozegrane zostaną we francuskim Chartres, czyli na krajowym podwórku Agnela i Muffat. Już niebawem, na przełomie 22-25 listopada przekonamy się, czy będą oni w stanie wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, aby pokonać granice czasowe rekordów globu.

Polacy na krajowych mistrzostwach na krótkiej pływalni rywalizować będą dopiero 19-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy