Rebecca Adlington: Rio de Janeiro jest poza zasięgiem

Napisał Adam Osiński niedziela, 23 wrzesień 2012. Aktualności

Rebecca Adlington: Rio de Janeiro jest poza zasięgiem

23-letnia Brytyjska pływacka gwiazda, dwukrotna zdobywczyni złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, Rebecca Adlington rozważa zakończenie pływackiej przygody.

‘Gdybym była sprinterem, pojechałabym do Rio, ale nie ma we mnie nawet odrobiny sprintu, więc dla mnie to koniec startów na igrzyskach olimpijskich. Wszystko co wiem to to, że trzecie igrzyska to dla mnie za wiele’ - powiedziała rekordzistka świata na 800m dowolnym.

Nie wiadomo jeszcze czy Rebecca weźmie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Barcelonie oraz czy dotrwa do Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej w 2014 roku w Glasgow.

‘Pływanie ciągle jest w moim sercu, ale fizycznie jestem gotowa skończyć. Chcę pływać do momentu, dopóki będę na wysokim poziomie’ – mówiła Adlington.

‘Jeśli wystartuję w Glasgow, z naciskiem na ‘jeśli’, to tylko na 200 i 400m, ale na pewno nie na 800m dowolnym. Skończyłam z tym dystansem’

W Londynie Rebecca dwukrotnie stawała na trzecim miejscu podium, zarówno na 400 jak i 800m stylem dowolnym.

‘Nie byłam smutna z powodu brązowego medalu na 800m dowolnym, ale niepokoiłam się uzyskanym czasem’.

‘Myślę, że powodem dlaczego w Londynie popłynęłam wolniej, aniżeli na marcowych kwalifikacjach do igrzysk jest to, że odbyły się one za wcześnie. Pierwsze kwalifikacje powinny być w kwietniu. Większość Brytyjczyków uzyskiwało szybsze czasy w marcu niż w czasie igrzysk’.

Zapytana o plany po zakończeniu kariery odpowiedziała:

‘Jestem podniecona i jednocześnie boje się o przyszłość. Pływanie to wszystko to wszystko, co chciałam robić, ale przy tym przegapiłam rzeczy, które robią 23-latki.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy