Bardzo udany czwarty dzień eliminacji mistrzostw świata w Stambule

sobota, 15 grudzień 2012. Stambuł 2012, Aktualności

Aż trzech naszych zawodników wywalczyło awans do popołudniowych półfinałów.

Najlepiej wypadła Aleksandra Urbańczyk, która w wyścigu 50m st. grzbietowym uplasowała się na czwartej pozycji. Wynik 26.95s. sklasyfikował Olę wśród czterech zawodniczek, które podołały barierze 27 sekund. Najszybsza okazała się Chinka Jing Zhao – 26.69s.

Z kolei Konrad Czerniak swoją półfinałową nominację zdobył w konkurencji 100m st. dowolnym. Rezultat 47.95s. pozwolił na zajęcie trzynastej pozycji.

Trzeci awans, z piętnastym wynikiem eliminacji, wypływał Jan Świtkowski na dystansie 100m st. zmiennym. Osiemnastolatek ustanowił przy tym swój nowy rekord życiowy – 54.32s., a zarazem nowy rekord Polski juniorów 18-letnich. Dotychczasowy wynik pochodził z rozegranych w marcu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich i wynosił 54.98s. ‘Setkę’ zmiennym najszybciej pokonał aktualny rekordzista świata na 200m st. zmiennym - Ryan Lochte – 51.75s.

Mimo wczorajszej niedyspozycji spowodowanej zatruciem pokarmowym, Alicja Tchórz zanotowała bardzo dobry występ na 200m st. zmiennym. Ostatecznie z wynikiem 2:11.39s. zajęła dwunaste miejsce. Uzyskany rezultat jest nowym rekordem życiowym Ali.

W tej samej konkurencji wystąpiła także Karolina Szczepaniak. Tej jednak występ nie powiódł się - 2:14.48s i 25 miejsce.