Open EDF: Korzeniowski i Dowgiert na podium zawodów w Paryżu

Napisał Adam Osiński sobota, 07 lipiec 2012. Aktualności

Na dystansie 100m stylem motylkowym Paweł Korzeniowski zdobył srebrny medal podczas drugiego dnia finałów zawodów EDF Open w Paryżu - 53,31s. Musiał uznać wyższość jedynie Jasona Dunforda - 52,55s.

Oprócz Pawła, na podium zawodów w Paryżu zawitała jeszcze Anna Dowgiert, która zajęła trzecie miejsce na 50m stylem motylkowym – 26,42s.. Pierwsza lokata przypadła rekordzistce świata na tym dystansie Szwedce Therese Alshammar – 25,66s. (czwarty rezultat w tym roku na świecie), zaś druga na mecie była Holenderka Inge Dekker – 25,88s.
Rekord Polski w tej konkurencji należy do Dowgiert i ustanowiony został podczas ostatnich mistrzostw Europy w Debreczynie - 26,36s.

Oprócz Korzeniowskiego i Dowgiert startowali również Sławomir Kuczko, który zajął drugie miejsce w finale B 100m stylem klasycznym - 1:03,56s, oraz Katarzyna Wilk na ‘setkę’ dowolnym – 57,06s. (szóste miejsce w finale B).

Z ciekawszych wyników drugiego dnia należy wymienić występ Yannicka Agnela na 200m stylem dowolnym – 1:46,09s. co plasuje go na szóstym miejscu w tegorocznych rankingach światowych. Ten sam dystans podczas marcowych mistrzostw Francji Yannick pokonał w  1:44,42s. – czasie przewodzącym na światowych listach.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie u kobiet triumfowała reprezentantka gospodarzy Camille Muffat - 4:04,42s. (szósty rezultat na świecie w tym roku)

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.