Nathan Adrian uhonorowany własną nazwą ulicy

Napisał Adam Osiński sobota, 01 wrzesień 2012. Aktualności

Nathan Adrian uhonorowany własną nazwą ulicy

Amerykański pływak Nathan Adrian po powrocie z igrzysk olimpijskich w Londynie do rodzinnego Bremerton został uhonorowany własną ulicą.

Blisko 40-tysięczne Bremerton postanowiło uczcić znakomity występ swojego pływaka na igrzyskach, jednej z ulic nadając nazwę Nathan Adrian Drive. Ulica mieści się obok Jarstad Aquatic Center, gdzie Nathan trenował jako nastolatek.

To już kolejna forma uczczenia występów pływaków na IO. W Chinach, w rodzinnej miejscowości Ye Shiwen i Yang Suna są plany postawienia zawodnikom pomników.

Nathan Adrian urodził się 7 grudnia 1988 roku w Bremerton w USA. Na IO w Londynie na podium stawał trzykrotnie. Indywidualnie wywalczył złoty medal na 100m stylem dowolnym oraz złoto w sztafecie 4x100m stylem zmiennym i srebro na 4x100m stylem dowolnym.

W Polsce swoją ulicą uhonorowany został Marek Petrusewicz, pierwszy rekordzista świata w pływaniu (rekord ustanowił 18 października w 1953r. na 100m stylem klasycznym – 1:10,9). Ulica znajduje się we Wrocławiu obok tamtejszego Aquaparku.

Dla przypomnienia startów Nathana Adriana na IO, poniżej zamieszczamy wideo z finału 100m stylem dowolnym, w którym Amerykanin zapewnił sobie złoty medal igrzysk olimpijskich:

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy