Nathan Adrian mistrzem olimpijskim na 100m dowolnym

Napisał Adam Osiński środa, 01 sierpień 2012. Londyn 2012, Aktualności

Finał wyścigu na 100m stylem dowolnym zakończył się zwycięstwem Amerykanina Nathana Adriana, który zaledwie o 0,01s. sekundy wyprzedził Australijczyka Jamesa Magnussena.

Był to bardzo szybki finał. Rywale płynęli niezwykle równo. Nathan Adrian po pięćdziesięciu metrach był trzeci (22,64s.), James Magnussen dopiero na piątej pozycji. Stawce przewodził rekordzista świata Brazylijczyk Cesar Cielo. Jego czas otwarcia to 22,60s. Na kolejnej długości do głosu doszedł Australijczyk Magnussen, który nikogo niepytany samowolnie zgłosił swoją chęć do złotego medalu. Wydawało się, że wypracowanej przez niego przewagi na drugiej długości pływalni nie jest w stanie mu nikt odebrać. Wydawało się, że to on będzie się cieszył z olimpijskiego złota, lecz podobnie jak w przypadku Phelpsa i Le Closa na 200m stylem motylkowym, również w tym wypadku zaważyło dopłynięcie do ściany. Na ostatnim ruchu ramion bliżej ściany okazała się dłoń Amerykanina Nathana Adriana i to on z niedowierzaniem spoglądał na tablicę wyników widząc na niej swoje nazwisko na pierwszym miejscu.

Czas Adriana z tego finału to 47,52s., zaraz za nim był James Magnussen, który wywalczył srebrny medal – 47,53s. Brązowy krążek trafił do Kanady i Brenta Haydena – 47,80s.

Mimo porażki Magnussena, najszybszy czas w tym roku na tym dystansie ciągle należy do niego, wynosi 47,10s. i ustanowiony został podczas mistrzostw Australii w Adelajdzie w marcu tego roku.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy