Natalia Charłos piętnasta w wyścigu na 10km

Napisał Adam Osiński czwartek, 09 sierpień 2012. Londyn 2012, Aktualności

Natalia Charłos piętnasta w wyścigu na 10km

Natalia Charłos zajęła piętnaste miejsce w rywalizacji kobiet na 10 kilometrów podczas rozgrywanych w Londynie letnich igrzysk olimpijskich.

Polka po dwóch pierwszych okrążeniach trasy w Hyde Parku zajmowała dziesiąte miejsce. Po trzecim 'kółku' przesunęła się na szóstą pozycję. Ostatecznie na metę dotarła na 15 pozycji.

Na finiszu zwyciężyła Węgierka Eva Risztov, przed Amerykanką Haley Anderson i Włoszką Martiną Grimaldi.

Faworytka gospodarzy, dwukrotna złota medalistka mistrzostw świata oraz srebrna z Pekinu Keri-Anne Payne, ze stratą 4 sekund do zwyciężczyni znalazła się tuż za olimpijskim podium.

Natalia Charłos jest pierwszą Polką w historii, która wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w pływaniu długodystansowym. Przed czterema laty do Pekinu nie udało się zakwalifikować innej naszej pływaczce długodystansowej Malwinie Bukszowanej.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy