MŚJ w Dubaju: Podwójnie brązowy Paweł Furtek

Napisał Adam Osiński sobota, 31 sierpień 2013. Aktualności

Paweł Furtek wywalczył swój drugi brązowy medal podczas 4. Mistrzostw Świata Juniorów w Dubaju.

Podopieczny trenera Mirosława Drozda brązowy medal zdobył na dystansie 1500m stylem dowolnym. Zawodnik reprezentujący na co dzień barwy MKP Szczecin 30 długości pływalni pokonał w czasie 15:17.48s.

Podobnie jak w rywalizacji na 800m st. dowolnym, Furtek musiał uznać wyższość Australijczyka Mackenzie Hortona (14:56.60) oraz Czecha Jana Micki (15:08.43s.). Siódme miejsce w tej konkurencji zajął Wojciech Wojdak - 15:22.93s.

To drugi brązowy medal Pawła na tych mistrzostwach. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanął na 800m dowolnym bijąc przy okazji rekord Polski juniorów 18-letnich.

Warto wspomnieć, że Furtek to aktualny mistrz Europy juniorów z Poznania na 800m oraz wicemistrz na 1500m st. dowolnym

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.