MŚ w Stambule: Zaborowski z rekordem życiowym

Napisał Adam Osiński środa, 12 grudzień 2012. Stambuł 2012, Aktualności

Wprawdzie Filip Zaborowski nie awansował do finału 200m stylem dowolnym (z czasem 1:48,87s. zajął dalekie 35 miejsce) jednak ustanowił nowy rekord życiowy na tym dystansie. Jego poprzednia 'życiówka' pochodziła z października 2012 roku z zawodów Pucharu Świata w Doha i wynosiła 1:49,63s.

Do udanych kwalifikacji nie zaliczą nasze grzbiecistki. Alicja Tchórz na 100m stylem grzbietowym sklasyfikowana została na 26 pozycji - 59,84s., zaś Agata Magner na 46 - 1:04,94s.

400m stylem zmiennym Karolina Szczepaniak pokonała w 4:45,45s. co dało jej 19 lokatę. Podczas krajowych kwalifikacji do MŚ na Grand Prix w Poznaniu Karolina potrafiła pokonać ten dystans ponad 5 sekund szybciej – 4:40,26s.

Prócz występów biało-czerwonych warty odnotowania jest rezultat złotej medalistki z igrzysk olimpijskich w Londynie na dystansie 100m stylem klasycznym - Ruty Meilutyte. W Stambule Litwinka sprint na 50m st. klasycznym pokonała w czasie lepszym od rekordu mistrzostw Europy - 29,56s.

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.