MŚ w Stambule: Zatrucie pokarmowe polskich pływaków!

Napisał Adam Osiński piątek, 14 grudzień 2012. Stambuł 2012, Aktualności

MŚ w Stambule: Zatrucie pokarmowe polskich pływaków!
fot. plywanie.pl

W dzisiejszych seriach eliminacyjnych na platformach startowych nie pojawili się Konrad Czerniak, Mateusz Sawrymowicz, Filip Zaborowski oraz Alicja Tchórz.

Jak udało się dowiedzieć portalowi plywanie.pl, powodem takiego stanu rzeczy jest zatrucie pokarmowe, na które uskarżają się niektórzy nasi zawodnicy.

Pozostali reprezentanci Polski, którzy wystartowali w eliminacjach trzeciego dnia, niestety nie kwalifikowali się do półfinałów i finałów.

Jasnym punktem polskich startów był występ Jana Świtkowskiego. Janek ponownie ustanowił nowy rekord życiowy na tych mistrzostwach, tym razem na dystansie 200m stylem zmiennym. Wynik 1:56,16s. wprawdzie nie dał awansu do finału, jednak uplasowało zawodnika na 11 pozycji. Co więcej, poprzednia ‘życiówka’ Świtkowskiego pochodziła z zeszłorocznych mistrzostw seniorów Polski w Poznaniu i wynosiła 1:58,52s.

Z kolei Michał Poprawa na 200m zmiennym był 22. – 1:58,38s. (również jest to nowy rekord życiowy tego zawodnika).

O włos, a dokładniej o 0,14s., od ‘szesnastki’ na dystansie 50m stylem grzbietowym był Radosław Kawęcki. ‘Kawa’ zajął 18 miejsce - 24,20s. W tej samej konkurencji z czasem 24,52s. Tomasz Polewka był 25. Najszybciej w kwalifikacjach pływał złoty medalista olimpijski na 100m stylem Matthew Grevers ze Stanów Zjednoczonych – 23,28s.

Bardzo liczyliśmy na start Alicji Tchórz na 200m stylem grzbietowym, jej ostatnie wyniki i ustanawiane rekordy życiowe dobrze rokowały przed ‘dwusetką’. Niestety, jak wspominaliśmy wcześniej, Alicja uległa zatruciu i nie była w stanie uczestniczyć w dzisiejszych kwalifikacjach.

Za to występ w tej konkurencji zaliczyła druga nasza grzbiecistka Agata Magner. Osiem długości pokonała w czasie 2:16,53s. co w konsekwencji dało jej 31 lokatę.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy