Morski Maraton Pływacki BCT Gdynia 2011 - podsumowanie

środa, 10 sierpień 2011. Aktualności

10 sierpnia br. pięćdziesięciu zawodników rywalizowało w Morskim Maratonie Pływackim BCT Gdynia 2011. Wyścig ukończyło 38 zawodników ścigających się stylem dowolnym na dystansie prawie 3 000 metrów. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali m.in. po 5 tys. zł. Pula wszystkich nagród wyniosła 20 tys. zł.

Zawody uroczyście otworzył Wiceprezydent Gdyni Bogusław Stasiak oraz Prezes Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT Gdynia) Krzysztof Szymborski. W zawodach udział wzięli zawodnicy ze wszystkich grup wiekowych- najstarszy uczestnik miał 56 a najmłodszy 14 lat. Zwycięzca zawodów Krzysztof Pielowski z AZS UWM Olsztyn dotarł na metę już po 37 minutach i 53 sekundach! Pierwszą kobietą, która przekroczyła linie mety była Karolina Urbańska AZS AWFiS Gdańsk z czasem 43 minuty 57 sekund.  Obok nich na podium stanęli kolejno wśród mężczyzn: Marcin Rżyski i Sebastian Karaś, wśród kobiet: Marta Piasecka i Manuela Wikieł. Długodystansowcom towarzyszyli nie tylko kibice, ale również duża liczba fotoreporterów, do których dyspozycji oddano specjalną łódź kursującą na trasie maratonu. Nad bezpośrednim bezpieczeństwem całej imprezy czuwali profesjonalni ratownicy WOPR i GOSiR.  Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami pieniężnymi za łączną sumę 20 000 zł ufundowanymi przez Bałtycki Terminal Kontenerowy. Nagrody rzeczowe ufundowała firma Swimshop.

Morski Maraton Pływacki BCT był pierwszą imprezą otwierającą coroczny cykl zawodów, nawiązujących do wspaniałej tradycji maratonów pływackich odbywających się w latach siedemdziesiątych na trasie Hel-Gdynia. „Obiecuję, że w przyszłym roku zaproponujemy Państwu jeszcze bardziej atrakcyjną i emocjonującą imprezę. - powiedział na zakończenie prezes Bałtyckiego Terminala Kontenerowego, Krzysztof Szymborski – mam nadzieję, że dzięki tegorocznym zawodom przywrócimy do życia ideę morskich maratonów w Gdyni.

W tym roku ze względów bezpieczeństwa organizatorzy skrócili dystans na jakim odbywał się maraton. Nie mniej wyrażają nadzieje, że w czasie następnych zawodów, które odbędą się już za rok, uda się odtworzyć historyczną trasę, którą pływali polscy długodystansowcy.

Wyniki oraz zdjęcia z maratonu znajdziecie poniżej.

Nasi Partnerzy