Mistrzowskie połączenie - pływackie talenty i światowe marki

poniedziałek, 16 czerwiec 2014. Aktualności

informacja prasowa

Cztery utalentowane polskie pływaczki zostały ambasadorkami marek FINIS oraz SBR SPORTS EUROPE. Są to Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera oraz Beata Pożarowszczyk. Wszystkie reprezentują barwy klubu MKS Juvenia Wrocław.

- To dla nas wielkie wyróżnienie - przyznaje Alicja Tchórz. - Będziemy mogły pracować z najnowocześniejszym sprzętem, do tej pory niedostępnym na europejskim rynku. To z pewnością pomoże nam w osiąganiu dalszych sukcesów.

Wybór powyższej czwórki nie był przypadkowy.

- Postawiliśmy akurat na te pływaczki ze względu na ich wysoki poziom sportowy - podkreśla Marcin Łogin menadżer marek FINIS i SBR SPORTS na Europę. - Ich sukcesy staną się świetnym polem do promocji naszych innowacyjnych produktów. Z pewnością skorzystamy też z ich cennej wiedzy i doświadczenia przy testowaniu naszych wyrobów dostępnych dotąd głównie na rynku amerykańskim.

Cała czwórka rozpoczęła promowanie produktów marek FINIS oraz SBR SPORTS EUROPE od znakomitego występu na rozgrywanych w Olsztynie mistrzostwach Polski. Alicja Tchórz wywalczyła aż pięć złotych medali oraz po jednym srebrnym i brązowym, a także wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. Klaudia Naziębło wywalczyła bilet do stolicy Niemiec, a zarazem zdobyła srebrny medal na 50 m grzbietem. Oprócz tego sięgnęła jeszcze po dwa srebrne krążki. Dominika Sztandera zwyciężyła na swoich koronnych dystansach (50 i 100 m stylem klasycznym), a jej wyniki pozwoliły na zakwalifikowanie się na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Nanjing. Ta trójka, wraz z Beatą Pożarowszczyk wywalczyła też dwa srebrne medale w rywalizacji sztafet. Tchórz, Naziębło i Pożarowszczyk dorzuciły także brąz na 4x200 stylem dowolnym.
Łącznie ambasadorki marek Finis oraz SBS SPORTS EUROPE aż 15 razy stawały na podium mistrzostw Polski w Olsztynie, dzięki czemu Juvenia Wrocław wygrała klasyfikację medalową zawodów.

To nie pierwsze sukcesy wrocławskiej czwórki. 21-letnia Alicja Tchórz w swoim dorobku ma m.in złoty medal mistrzostw Europy juniorów. Wielokrotnie biła też rekordy Polski w różnych kategoriach wiekowych. W kontynentalnych zmaganiach juniorów sukcesy odniosła też Klaudia Naziębło (łącznie trzy krążki). 20-latka płynęła również w finale mistrzostw Europy seniorów. Dominika Sztandera może pochwalić się udziałem w mistrzostwach Europy w Herning oraz mistrzostwach świata w Dubaju. Beata Pożarowszczyk ma worek medali z krajowych imprez nie tylko w pływaniu na basenie (specjalizuje się w kraulu), ale także z zawodów w ratownictwie wodnym.

Nasi Partnerzy