Mistrzostwa Francji: trzy ostatnie miejsca na IO już zajęte

Napisał Adam Osiński niedziela, 25 marzec 2012. Aktualności

Ósmego dnia kwalifikacji olimpijskich w Dunkierce kolejne niespodzianki. W reprezentacji kraju na igrzyska nie znalazło się miejsce dla aktualnego mistrza Europy na 1500m stylem dowolnym z Budapesztu Senastiena Rouaulta, który w finale tej konkurencji popłynął 15:10,09s. Wszak kryterium FINA na tym dystansie wynosi 15.11.83s., jednak Francuz zajął dopiero trzecie miejsce (tylko dwóch zawodników z danego kraju ma prawo startu w IO).

Wyprzedzili go Anthony Pannier (15:01.43s.) i Damien Joly (15:02.43s.) i to oni w Londynie będą rywalizować z naszym Mateuszem Sawrymowiczem o jak najlepsze miejsca.

Kwalifikację olimpijską wywalczyła również Anna Santamans w sprincie na 50m stylem dowolnym – 25,16s. (22 tegoroczny rezultat na świecie).

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy