Mistrzostwa Francji: Rekord Francji Muffat i Agnela

Napisał Adam Osiński środa, 21 marzec 2012. Aktualności

Podczas trzeciego dnia rozgrywanych w Dunkierce mistrzostw Francji na długim basenie, Camille Muffat wynikiem 1:55,40s. ustanowiła nowy rekord kraju na 200m stylem dowolnym. Poprzedni rekord Francji od mistrzostw świata w Melbourne w 2007 roku należał do Laure Manaudou i wynosił 1:55,52s.

Szybciej od rekordu Francji popłynął również Yannick Agnel na 200m stylem dowolnym – 1:44,42s. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że podczas mistrzostw świata w Szanghaju w 2011 roku, w finale tej konkurencji Ryan Lochte popłynął 0,02s. wolniej. Osiągnięcie Agnela to jednocześnie trzeci rezultat wszechczasów ustanowiony w strojach tekstylnych. Szybciej pływał tylko Michael Phelps i Ian Thorpe, tego drugiego, jak wiemy, nie zobaczymy na IO w Londynie.
Srebrny medal w tej konkurencji powędrował do Amaury Leveaux -1:46,72s., a brązowy do Gregorego Malleta – 1:46,77s.

Ponadto na 100m stylem grzbietowym zwyciężył Camille Lacourt – 52,75s. Wynik o 0,01s. lepszy od rezultatu na MŚ w Szanghaju, kiedy razem z Jeremym Straviusem zdobywał złoty medal.
Drugie miejsce zajął Benjamin Strasiulis – 53,98s., trzeci był wspomniany wcześniej Jeremy Stravius – 54,04s., który niestety nie uzyskał kwalifikacji na IO.

W tej samej konkurencji wśród pań dominowała Laure Manaudou. Podopieczna trenera Bretta Hawke’a (w USA) i Romaina Barniera (we Francji) uzyskała – 1:00,16s. Wypełniła tym samym normę kwalifikacyjną (1:00,82s.) na igrzyska olimpijskie w Londynie.
0,4s. za nią, ze srebrnym medalem rywalizację zakończyła Alexianne Castel – 1:00,46s., a z brązowym krążkiem Cloe Credeville – 1:00,95s. Na czwartej pozycji, ze znaczną stratą do rywalek (1:02,28s.), znalazła się Polka Aleksandra Putra, która o kwalifikacje olimpijskie będzie walczyć na majowych mistrzostwach Polski w Olsztynie m.in. z Alicją Tchórz i Klaudią Naziębło.

Zawody potrwają do niedzieli.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy