Mistrzostwa Francji: Muffat z najlepszym wynikiem w stroju tekstylnym

Napisał Adam Osiński środa, 21 marzec 2012. Aktualności

Wynikiem 1:54.87s. Camille Muffat uzyskała najlepszy w historii rezultat w stroju tekstylnym na dystansie 200m stylem dowolnym podczas czwartego dnia mistrzostw Francji rozgrywanych na długim basenie w Dunkierce. Poprzedni topowy czas należał do Amerykanki Melissy Franklin i wynosił 1:55.06s.

W finale 50m grzbietem kolejne pewne zwycięstwo odniósł Camile Lacourt, który uzyskał gorszy wynik aniżeli w półfinałach – 24.81s. do 24.95s.

Z kolei u kobiet najlepsza okazała się wracająca do wielkiej formy Laure Manaudou – 28.13s. Jej wynik w sprincie to nowy rekord Francji. Dziesiąte miejsce zajęła Aleksandra Putra - 30,08s.

W jutrzejszym finale na 100m stylem dowolnym wystąpią: Amaury Leveaux, Yannick Agnel, Alain Bernard, Fabien Gilot, Frederick Bousquet, Gregory Mallet oraz William Meynard. Zapowiada się niesamowicie ciekawy i emocjonujący wyścig o kwalifikację olimpijską na tym dystansie oraz o wejście do składu sztafety 4x100m kraulem.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy