Mistrzostwa Francji: Manaudou na igrzyska, Bosquet do domu

Napisał Adam Osiński sobota, 24 marzec 2012. Aktualności

Powracająca do pływania po urodzeniu córki Laure Manaudou odniosła kolejne zwycięstwo podczas siódmego dnia mistrzostw Francji rozgrywanych w Dunkierce. Tym razem Francuzka nie miała sobie równych na 200m stylem grzbietowym - 2:08.06s. Bez problemu rozprawiła się z minimum FINA, które na wynosi 2:10.84s. Rezultat jaki uzyskała, to czwarty wynik w tym roku na świecie.

Przepustkę na igrzyska na tym dystansie uzyskała również Alexianne Castel – 2:08,57s. (siódmy wynik na świecie w tym roku).

Brązowy medalista z MŚ w Szanghaju (za Michaelem Phelpsem i Konradem Czerniakiem), Amerykanin Tyler McGill, z czasem 51,95s. zwyciężył w finale 100m stylem motylkowym.
Szybszy w tym roku był jedynie Australijczyk Chris Wright podczas kwalifikacji olimpijskich w Adelajdzie (51,67s.).
Pierwszym francuskim pływakiem na mecie był Clément Lefert – 52,48s.

W finale 50m stylem dowolnym czterech pływaków popłynęło poniżej minimum olimpijskiego, jednak tylko dwóch pierwszych kwalifikuje się do igrzysk. Zwyciężył Amaury Leveaux 21,93s., przed Florentem Manaudou 21,95s. Wynik Leveaux to ósme tegoroczne osiągnięcie na tym dystansie.

Fabien Gilot 21,96s. był trzeci, czwarte miejsce zajął Frederick Bousquet 22,05s., a piąty był Alain Bernard 22,15s. (którego na igrzyskach nie zobaczymy w konkurencjach indywidualnych, ale wraz z kolegami będzie rywalizował w sztafecie 4x100m dowolnym).

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy