Mistrzostwa Francji: Benjamin Stasiulis z rekordem kraju

Napisał Adam Osiński piątek, 23 marzec 2012. Aktualności

Szóstego dnia mistrzostw Francji rozgrywanych na długim basenie w Dunkierce, Benjamin Stasiulis rozprawił się z rekordem kraju na dystansie 200m stylem grzbietowym – 1:56.39s. Jest to drugi wynik na świecie w tym roku, szybciej pływał jedynie Japończyk Ryosuke Irie (1:54,02s.).

Poprzedni najlepszy rezultat Francji należał do Pierra Rogera, wynosił 1:56.64s.  i ustanowiony został w 2009 roku w tzw. "erze kostiumów high-tech", kiedy zawodnicy mogli startować w strojach poliuretanowych.

W ramach ciekawostki dodamy, że na siódmym miejscu tegorocznego rankingu znajduje się osiągnięcie Radosława Kawęckiego z niedawno zakończonych mistrzostw Wielkiej Brytanii - 1:58,34s.

Oprócz występu grzbiecistów, ciekawie wyglądał również półfinał mężczyzn na dystansie 50m stylem dowolnym. Z pierwszym czasem do sobotniego finału awansował młodszy brat Laure - Florent Manaudou (22 lata), który ‘pięćdziesiątkę’ pokonał z trzecim tegorocznym rezultatem na świecie – 21,86s.

Florent wyprzedził takie francuskie nazwiska jak Bousquet (22.02s.), Leveaux (22,10s.) i Bernard (22,34s.). Dla tego ostatniego (brązowego medalisty z IO w Pekinie) będzie to ostatnia szansa, aby zdobyć indywidualną kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie, bowiem sztuka ta nie udała mu się na dwukrotnie dłuższym dystansie. Zatem finał tej konkurencji zapowiada się szczególnie interesująco.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy