Mistrzostwa Australii: wyśmienity James Magnussen

poniedziałek, 19 marzec 2012. Aktualności

Podczas piątego dnia mistrzostw Australii rozgrywanych na długim basenie w Adelajdzie, James Magnussen 100m stylem dowolnym pokonał w czasie 47,10s. Jest to najszybszy tegoroczny rezultat na tym dystansie i czwarty wynik wszechczasów.

Rekord świata na ‘setkę’ dowolnym należy do Brazylijczyka Cesara Cielo, wynosi 46,91s. i ustanowiony został podczas mistrzostw świata w Rzymie w 2009 roku, kiedy zawodnicy mieli jeszcze prawo startować w strojach poliuretanowych.

Drugi na mecie był James Roberts – 47,63s. (drugi tegoroczny rezultat na świecie). Trzecie miejsce zajął Matthew Target – 48,32s. Srebrny medalista z igrzysk olimpijskich w Pekinie Eamon Sullivan zajął czwarte miejsce – 48,53s.

Pod katem Otylii Jędrzejczak przyglądaliśmy się również finałowi 200m stylem motylkowym kobiet. Z czasem 2:06,93s. zwyciężyła w nim Jessicah Schipper. Najszybszy tegoroczny wynik Otylii na tym dystansie pochodzi z zawodów przedolimpijskich w Londynie i wynosi 2.07,92s. Jednak Polacy kwalifikacje olimpijskie zdobywać będą dopiero na przełomie 12-15 maja w Olsztynie i na tych zawodach ‘Oti’ na pewno będzie chciała poprawić ten rezultat.