Mesa Arena Grand Prix Series (zapowiedź, transmisja, wyniki)

Napisał Adam Osiński czwartek, 11 kwiecień 2013. Aktualności

Mesa Arena Grand Prix Series (zapowiedź, transmisja, wyniki)

Od 11 do 13 kwietnia na obiektach Skyline Aquatics Centre w Mesie w Arizonie rozegrane zostaną kolejne zawody cyklu Arena Grand Prix Series.

Jest to czwarty przystanek na trasie tegorocznej edycji Arena Grand Prix. Tradycyjnie w meetingu wezmą udział największe nazwiska światowego pływania z Melissą Franklin, Jessicą Hardy, Natalie Coughlin i Daną Vollmer na czele. Na starcie nie zabraknie również ostatniej triumfatorki klasyfikacji generalnej Arena World Cup – Węgierki Katinki Hosszu, czy szesnatoletniej złotej medalistki na 800m stylem dowolnym z igrzysk olimpijskich w Londynie – Kathleen Ledecky.

Wśród mężczyzn swój udział zapowiedzieli tacy zawodnicy jak: Ryan Lochte, Anthony Ervin, Matthew Grevers, Garret Weber-Gale, Nathan Adrian i Arkady Vyatchanin.

Oprócz Amerykanów, na platformach startowych zaprezentują się również Polacy trenujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Marcin Tarczyński wystąpi czterokrotnie – na 100m stylem motylkowym, 100 i 200m grzbietowym oraz 200m zmiennym.

Z kolei Marcin Cieślak na słupku pojawi się aż 5 razy – na 100 i 200m stylem motylkowym, 200m stylem dowolnym, 200m grzbietowym i 200m stylem zmiennym.

Jego klubowy kolega - Paweł Werner – będzie startować 4 razy. W swoim repertuarze ma 50, 100 i 200m stylem dowolnym oraz 100m motylkiem.

Eliminacje rozpoczynają się o godzinie 9, zaś finały o 17 czasu lokalnego (+6 godzin czasu warszawskiego).

Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Series rozegrane zostaną w Charlotte (9-12 maja) i Santa Clara (30 maja – 2 czerwca).

Transmisja będzie dostępna poniżej:

No video selected.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy