MEJ w Poznaniu: Polska sobota w Termach Maltańskich!

Napisał Adam Osiński sobota, 13 lipiec 2013. Aktualności

MEJ w Poznaniu: Polska sobota w Termach Maltańskich!
fot. Adam Osiński/plywanie.pl

Reprezentacja Polski wywalczyła trzy medale ARENA Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu, które od środy odbywają się w poznańskich Termach Maltańskich.

Po fenomenalnej walce do ostatnich metrów, niesiony dopingiem kibiców licznie zgromadzonych w Termach Maltańskich, po złoty medal na dystansie 800m stylem dowolnym sięgnął Paweł Furtek. Czas Pawła to 7:59,12s. Jest to drugi medal Pawła na tej imprezie, wcześniej zajął drugie miejsce na 1500m st. dowolnym.

Zaledwie 0,37s. wolniej od Furtka (7:59,49s.) ściany dotknął rewelacyjny Czech Jan Micka, który w Poznaniu triumfował już dwukrotnie - na 400 i 1500m st. dowolnym.

Trzeci na mecie był drugi z reprezentantów Polski - Wojciech Wojdak. Brązowy medal zapewnił mu wynik 8:01,28s.

Kolejnych emocji kibicom dostarczył mieszany wyścig sztafetowy na dystansie 4x100m stylem zmiennym. W konkurencji, która podczas juniorskich ME rozgrywana była po raz pierwszy, startują dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Reprezentacja Polski płynąca w składzie: Agata Naskręt, Jerzy Twarowski, Marcin Stolarski i Wioletta Orczykowska z rezultatem 3:54,30s. wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów.

Najszybszy okazał się zespół z Rosji - 3:50,58s., drugie miejsce zajęła drużyna z Niemiec - 3:53,93s.

O krok od podium na dystansie 200m stylem dowolnym była Wioletta Orczykowska. Polka z wynikiem 2:02,26s. zajęła czwarte miejsce. Brązowy medal gwarantował rezultat zaledwie 0,32s. szybszy.

Ponadto ozdobą czwartego dnia zawodów były dwa rekordy mistrzostw Europy juniorów. Pierwszy autorstwa Rosjanki Marii Baklakovej na dystansie 200m stylem dowolnym - 1:58,21s. Drugi padł w półfinale 100m stylem klasycznym, za sprawą złotej medalistki z igrzysk olimpijskich w Londynie na tym dystansie - Ruty Meilutyte. Litwinka dwie długości poznańskiej pływalni pokonała w czasie 1:06,92s.

Z siedmioma trofeami (2 złote, 1 srebrny, 4 brązowe) Polska zajmuje piąte miejsce w tabeli medalowej. Zawody potrwają do niedzieli.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy