MEJ w Poznaniu: Pierwsze "złoto" dla Polski!

Napisał Adam Osiński czwartek, 11 lipiec 2013. Aktualności

Polska sztafeta 4x100m stylem dowolnym zdobyła złoty medal podczas pierwszego dnia ARENA Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Polacy płynęli w składzie: Jan Hołub, Maciej Falaciński, Rafał Bugdoł i Sebastian Szczepański uzyskali łączny wynik 3:21,71s. Czas ten stanowi jednocześnie nowy rekord reprezentacji Polski na tym dystansie. Srebrny medal wywalczyli zawodnicy z Rosji – 3:22,61s., na trzecim miejscu podium stanęli reprezentanci Niemiec – 3:22,72s.

Ozdobą zawodów były trzy rekordy Mistrzostw Europy Juniorów – dwa z nich padły w konkurencjach indywidualnych, jeden w sztafecie. Autorem pierwszego był Rosjanin Grigorij Tapasevich na 100m stylem grzbietowym (54,63s.), drugi w wykonaniu Ukrainki Viktoriyi Solnitsevy w sprincie na 50m stylem klasycznym (30,83s.). W czasie lepszym od rekordu mistrzostw Europy pływały również Rosjanki w sztafecie 4x100m stylem dowolnym – 3:42,58s.

Zaledwie 0,06s. sekundy do podium zabrakło Wojciechowi Wojdakowi w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Ostatecznie z wynikiem 3:51,80s. sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Z rezultatem 3:50,47s. zwyciężył Czech - Jan Micka.

W finale wyścigu 50m stylem klasycznym piątą lokatę z rezultatem 32,32s. zajęła Dominika Sztandera. Szóste miejsce na 50m stylem motylkowym wywalczył Mateusz Chaba (24,64s.), natomiast ósma na 400m stylem zmiennym była Jowita Sieńczyk (4:58,82s.).

Podczas dzisiejszych serii finałowych i półfinałowych w najszybszym wyścigu na dystansie 1500m stylem dowolnym wystąpi pływacki talent - Paweł Furtek. 18-latek na co dzień trenuje pod okiem Mirosława Drozda, szkoleniowca dwóch byłych mistrzów świata – Przemysława Stańczyka i Mateusza Sawrymowicza. Bardzo dobry czas zgłoszeniowy Pawła wskazuje na to, że podczas drugiego dnia mistrzostw kibice będą mogli ponownie wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

O Autorze

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.