Le Clos i Alshammar zwyciężają w całym cyklu Pucharu Świata

Napisał Adam Osiński niedziela, 13 listopad 2011. Aktualności

Le Clos i Alshammar zwyciężają w całym cyklu Pucharu Świata

Chad Le Clos oraz Therese Alshammar zwyciężyli w całym cyklu FINA Arena World Cup w 2011 roku.

Po 7 meetingach Chad Le Clos z RPA za swoje występy zgromadził 45,5 tysiąca dolarów. Do tego FINA dołoży mu 100 tysięcy dolarów premii za pierwsze miejsce w punktacji generalnej. W Pucharze Świata Chad Le Clos zwyciężał 23 razy. 10 razy stawał na drugim miejscu podium, dwukrotnie na trzecim. Trzy razy nie udało mu się stanąć na podium. W eliminacjach i finałach przepłynął 9200m. Uzyskał najszybszy czas w strojach tekstylnych na 200m motylkiem - 1:50,15s. (dopiero w Tokio Takeshi Matsuda popłynął szybciej - 1:49,50s.)

Wśród kobiet niezłe pieniądze zarobiła Szwedka Therese Alshammar, która brała udział w sześciu z siedmiu meetingów. Na najwyższym miejscu podium stawała 14 razy, na drugim trzykrotnie i jeden raz na trzecim miejscu.

Do 26 tysięcy dolarów za lokaty na podium, Therese dołoży ‘stówkę’ za zwycięstwo w punktacji ogólnej. Alshammar już trzeci raz wygrała w całym cyklu Pucharu Świata.

Przypomnijmy, za każde zwycięstwo pływak otrzymywał 1500 dolarów, za zajęcie drugiego miejsca na podium 1000$, za trzecie 500$.

Zawodnicy rywalizowali kolejno w Dubaju, Sztokholmie, Moskwie, Berlinie, Singapurze, Pekinie. Puchar Świata w Tokio zakończył tegoroczną edycję tej imprezy.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy