Kosuke Kitajima chce pływać do igrzysk w Rio

piątek, 28 wrzesień 2012. Aktualności

Kosuke Kitajima nie dołączył do grona zawodników, którzy postanowili po IO w Londynie zakończyć swoją przygodę z pływaniem. W rozmowie z dziennikarzem Yomuri Online Kitajima powiedział, że nie kończy jeszcze kariery, a jego celem jest start na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Podczas IO w Rio Kitajima liczyć będzie 34 lata. Najbliższym sprawdzianem formy dla czterokrotnego mistrza olimpijskiego będą kwalifikacje do drużyny na mistrzostwa świata w 2013 roku. Obecnie Japończyk to trzeci żabkarz w kraju. Przed nim znajdują się Ryo Tateishi (brązowy medalista olimpijski na 200m klasycznym z Londynu) oraz rewelacja ostatnich tygodni Akihiro Yamaguchi (aktualny rekordzista świata na 200m klasycznym).

Nie wiadomo jeszcze gdzie Kitajima zamierza trenować. Do tej pory nie dał żadnego sygnału obecnemu trenerowi Davidowi Salo, z którym współpracuje od 2009 roku.

Wielce prawdopodobne, że Kitajima postanowi wrócić do swojego wcześniejszego trenera – Norimasy Hano, który doprowadził go do największych tryumfów, a więc do złotych medali IO w Atenach oraz Pekinie.

Obecnie u Hano trenuje Yamaguchi.

Nasi Partnerzy