Konrad Czerniak 9 w 77. Plebiscycie na najlepszego sportowca Polski 2011 roku

niedziela, 08 styczeń 2012. Aktualności

Konrad Czerniak zajął 9 miejsce w 77. plebiscycie na najlepszego sportowca Polski w 2011 roku organizowanym przez Przegląd Sportowy oraz Telewizję Polską. Nagrodę Złotego Czempiona trzeci raz z rzędu wywalczyła Justyna Kowalczyk.

Już samo miejsce w czołowej ‘10’ to spore wyróżnienie dla Konrada i dowód, że jego sukcesy zostały zauważone i docenione przez społeczeństwo. Nam pozostaje tylko życzyć, by za rok podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego awansował na podium Plebiscytu, co równałoby się z wielkim sukcesem na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W sobotę 7 stycznia 2012 r. podczas Gali Mistrzów Sportu w warszawskim Teatrze Polskim, rozstrzygnięty został 77. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2011 roku, organizowany przez Przegląd Sportowy i TVP. „Najlepsi z najlepszych” zostali wybrani przez czytelników Przeglądu Sportowego i widzów Telewizji Polskiej, którzy oddawali swoje głosy za pomocą kuponów, sms-ów i serwisu internetowego www.przegladsportowy.pl. Najlepszym sportowcem minionego roku została Justyna Kowalczyk. Drugie miejsce w plebiscycie zajął Bartosz Kurek, a trzecie przypadło Adamowi Małyszowi.

Kapituła  złożona z dziennikarzy Przeglądu Sportowego i TVP Sport przyznała tradycyjnie następujące wyróżnienia:
Superchampion za dorobek sportowy trafił bezapelacyjnie w tym roku w ręce Adama Małysza. Tytuł Trenera Roku przypadł Markowi Cieślakowi (żużel). Drużyną Roku została reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Imprezą Roku uznano 68. Tour de Pologne. Statuetka za Odkrycie Roku powędrowała do Jakuba Giermaziaka. W nowej kategorii Mecenas Sportu statuetkę przyznano Polskiej Grupie Energetycznej. Nadzieją Olimpijską kapituła uznała Pawła Wojciechowskiego.
Gala Mistrzów Sportu odbyła się w Teatrze Polskim i transmitowana była tradycyjnie przez TVP1. Po uroczystości goście świętowali finał Plebiscytu na Balu Mistrzów Sportu w warszawskim hotelu Hilton.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego organizowany jest od 1926 roku, a jego pierwszą edycję wygrał Wacław Kuchar. Plebiscytu nie organizowano w latach 1939 - 1947, a najlepszych w 1953 roku grono redakcyjnych ekspertów wybrało dopiero w 1989 roku. Poza tą wyjątkową sytuacją, wszystko jest w rękach czytelników. To oni głosując za pomocą kuponów - a w ostatnich latach również poprzez internet i sms - wybierają 10 Najlepszych Sportowców Roku. Zwycięzcą 77. Plebiscytu została - Justyna Kowalczyk.

Oficjalne wyniki 77. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2011 roku:

1. JUSTYNA KOWALCZYK (biegi narciarskie)
2. BARTOSZ KUREK (siatkówka)
3. ADAM MAŁYSZ (skoki narciarskie)
4. AGNIESZKA RADWAŃSKA (tenis)
5. MAJA WŁOSZCZOWSKA (kolarstwo górskie)
6. PAWEŁ WOJCIECHOWSKI (lekkoatletyka)
7. ROBERT LEWANDOWSKI (piłka nożna)
8. JAROSŁAW HAMPEL (żużel)
9. KONRAD CZERNIAK (pływanie)
10. KAMIL STOCH (skoki narciarskie)

Zwycięzcy w kategoriach specjalnych:

Superczempion - Adam Małysz
Drużyna roku - reprezentacja Polski siatkarzy
Trener roku - Marek Cieślak
Nadzieja olimpijska - Paweł Wojciechowski
Odkrycie Roku - Jakub Giermaziak
Impreza Roku - Tour de Pologne
Mecenas sportu - PGE POLSKA GRUPA ENERGETYCZNA S.A.
Patron Sportu Młodzieżowego - Coca Cola

Nasi Partnerzy