Kate Ziegler: Pływanie to nie wszystko

poniedziałek, 16 październik 2006. Aktualności

Biorąc pod uwagę wszystko, co ona dokonała przez ostatnie dwa lata można łatwo zapomnieć, że Kate Ziegler w dalszym ciągu jest nastolatką.

Wśród tytułów mistrzowskich w kraju i na świecie- nie wspominając o rekordach USA na 800 metrów stylem dowolnym oraz na 500 i 1000 jardów - Ziegler stara się jak tylko może żyć jak normalna dziewczyna w jej wieku.

W wolnych chwilach Kate kocha robić zakupy, chodzić do kina, słuchać muzyki, spotykać się z przyjaciółmi oraz planować przyszłość. Najbardziej ją interesuje dekoracja wnętrz oraz moda.

Jednak Ziegler jest zupełnie inna, kiedy przychodzi na basen. Wtedy z normalnej nastolatki powstaje w pełni profesjonalny zawodnik, który w pełni poświęcenia i skupienia koncentruje się na pływaniu.

Oczywiście moja rodzina jest na pierwszym miejscu, ale pływanie, szkoła i przyjaciele są bardzo ważnymi częściami mojego życia- mówi studentka pierwszego roku George Mason University, która kontynuuje treningi pod okiem Raya Beneckiego.

Szkoła jest bardzo ważna dla mnie, ponieważ wiem, że kiedyś przyjdzie taki dzień, kiedy zakończę karierę pływacką i wtedy będę musiała coś robić w prawdziwym świecie. Jeżeli niczego bym się nie nauczyła w szkole wtedy byłabym przegrana. Myślę, że ważny jest odpowiedni balans w życiu. Jeżeli bym tylko pływała to byłoby szaleństwo nie ważne jak bardzo to kocham.

Rok 2006 rozpoczęła rok od wygrania złotego medalu na 400 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata na krótkim basenie oraz wywalczeniu siódmego tytułu mistrza USA na 400 metrów stylem dowolnym w Irvine. Sezon zakończyła w nie mniejszym stopniu, gdyż podczas Pan Pacs Ziegler wygrała rywalizację na 1500 metrów stylem dowolnym stając się drugą kobieta, która złamał barierę 16 minut.

Ona i Benecki - kimś, kogo darzy w basenie całą znakomitością - identyfikuje cele by je osiągnąć na początku roku. W 2006 zaczęła pracować na doskonaleniu prawie doskonałej techniki “Myślę, że duża część postępu w tym roku pochodzi z polepszenia nawrotów. Pracuję ciężko nad pracą nóg oraz nad najbardziej opływową sylwetką po odbiciu od ściany.

Oczywiście bardzo bym chciała polecieć na Igrzyska Olimpijskie i bym była wniebowzięta gdybym wygrała złoty medal, ale staram się nie patrzeć na medale. Kiedy wyznaczyłam sobie cele, staram się nie mówić, że chciałabym wygrać to i to oraz pobić ten rekord? Jestem w stanie kontrolować tylko siebie, więc mogę robić wszystko to, co najlepiej potrafię, aby pobić rekord życiowy. Jeżeli Ten czas, który osiągnę da mi złoty medal to będzie wspaniale.

tłumaczenie tekstu Mike'a Watkins'a

Nasi Partnerzy