Kacper Majchrzak wystartuje w zawodach o Puchar Sheraton

środa, 16 styczeń 2013. Aktualności

Kacper Majchrzak wystartuje w zawodach o Puchar Sheraton

Już tylko niecałe trzy tygodnie pozostały to rozpoczęcia dwudniowej imprezy pływackiej - SHERATON POZNAN INTERNATIONAL SWIM & MASTERS MEET. Do organizatorów wciąż napływają kolejne zgłoszenia, wśród uczestników znajdzie się również olimpijczyk z Londynu – Kacper Majchrzak – jeden z najlepszych obecnie sprinterów w kraju.

W programie zawodów znalazły się wszystkie konkurencje indywidualne do 400m. Mastersi mogą wystartować na dystansach sprinterskich, przewidziane są dla nich 'pięćdziesiątki' i 'setki'. Nowością na polskim 'podwórku' pływackim jest sposób rozgrywania sztafet, które będą musiały przejść eliminacje, aby dostać się do finałów. Te, zaplanowane zostały na niedzielne popołudnie.

Kolejną nowinką jest połączenie zawodów dla dzieci, juniorów i seniorów z zawodami dla dorosłych czyli Mastersów. Takie rozwiązanie stwarza możliwość zaprezentowania się całego klubu pływackiego, a także współuczestniczenia w zawodach dzieci wraz z rodzicami – a być może też trenerów?

Organizator przygotował osobne dekoracje i nagrody dla dziewięciu kategorii wiekowych wśród juniorów oraz zgodnie z przepisami Masters -  dla wszystkich kategorii od ‘0’ do ‘Z’. Specjalnym wyróżnieniem jest przygotowane przez głównego sponsora zawodów SHERATON POZNAN HOTEL, trofeum za sumę punktów z czterech osobnych wyścigów stumetrowych. Każdy, kto przepłynie 100m wszystkimi stylami i nie zostanie zdyskwalifikowany w żadnym z nich, ma szansę na wygranie tej klasyfikacji. Do rozdania jest aż SZESNAŚCIE nagród. Wśród sponsorów zawodów znalazł się również producent kosmetyków dla pływaków - TRISWIM.

Początkowo Organizatorzy chcieli odwzorować niemiecki schemat organizacji zawodów proponując każdemu klubowi, który zgłosi określoną ilość startów, by pojawili się wraz z jednym sędzią, ale z racji ograniczeń jakie ta zasada wprowadza, regulamin uległ zmianie i ostatecznie nie ma takiego zapisu.

Przypomnijmy, że zgłoszenia są przyjmowane do 27 stycznia. Portal plywanie.pl objął patronat medialny nad tymi zawodami.

Nasi Partnerzy