Indianapolis Grand Prix USA - Marcin Tarczyński w drodze po minimum olimpijskie

Napisał Adam Osiński środa, 28 marzec 2012. Aktualności

Na przełomie 29-31 marca odbędą się kolejne, piąte już zawody cyklu Grand Prix USA. Tym razem najlepszych pływaków gościć będzie obiekt Indiana University Natatorium w Indianapolis.

Udział w zawodach zapowiedziały takie gwiazdy amerykańskiego pływania jak Michael Phelps, Ryan Lochte, Amanda Beard czy Dara Torres. To, co elektryzuje wszystkich pływackich kibiców, to pojedynki Phelps vs Lochte. Panowie zmierzą się ze sobą w bezpośredniej walce w trzech konkurencjach - 100m st. dowolnym, 200m st. zmiennym oraz na 100m st. motylkowym.

Ponadto zawody w Indianapolis (oprócz majowych mistrzostw Polski w Olsztynie) zostały wytypowane przez Polski Związek Pływacki jako oficjalna impreza, na której trenujący w Stanach Zjednoczonych polscy zawodnicy, będą mogli uzyskać kwalifikację olimpijską.

Z tej okazji na pewno zamierza skorzystać reprezentant UKS Kapry-Armexim Pruszków Marcin Tarczyński, który na co dzień trenuje w USA na Uniwersytecie Kalifornijskim (reprezentuje drużynę California Golden Bears). Marcin weźmie udział w czterech konkurencjach - 100m st. motylkowym (28 czas zgłoszenia), 100 (6) i 200m st. grzbietowym (23) oraz 200m st. zmiennym (12).

Na starcie zobaczymy również aktualnego mistrza Europy z krótkiego basenu Mateusza Sawrymowicza, który kwalifikację olimpijską uzyskał  już podczas mistrzostw świata w Szanghaju w 2011 roku, jednak musi potwierdzić swoją wysoką dyspozycję podczas Grand Prix w Indianapolis. Mateusz wystąpi w trzech konkurencjach – 200, 400 i 1500m stylem dowolnym.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy