Igrzyska olimpijskie bez Iana Thorpe'a

Napisał Adam Osiński niedziela, 18 marzec 2012. Londyn 2012, Aktualności

Igrzyska olimpijskie bez Iana Thorpe'a

Niczym bańka mydlana prysnęła nadzieja Iana Thorpe’a o udziale w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ostatnią szansą Australijczyka był występ na 100m stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Adelajdzie mistrzostw Australii. Niestety wynik 50,35s. nie pozwolił 'Torpedzie' awansować do półfinału tej konkurencji. Tym samym spełniły się proroctwa Iana, o których pisaliśmy wcześniej.

Przypomnijmy, Ian Thorpe 21 listopada 2006 roku zakończył karierę sportową. Po kilkuletniej przerwie, w lutym 2011 roku postanowił wrócić do pływania, jego celem stały się igrzyska olimpijskie w Londynie.

Thorpe to pięciokrotny złoty medalista olimpijski. Największe triumfy świecił na 200 i 400m stylem dowolnym, a jego kraulowe pojedynki z Michaelem Phelpsem i Pieterem van der Hoogenbandem zapisały się złotymi zgłoskami w historii światowego pływania.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy