Będzie nowy długi basen dla Wrocławia!

czwartek, 12 styczeń 2012. Aktualności

Doczekaliśmy się! We Wrocławiu powstanie obiekt olimpijski z prawdziwego zdarzenia! Zastanawiacie się co, jak i dlaczego? W lipcu 2011 roku, w tym artykule informowaliśmy, że istnieje taka możliwość, a wszystko za sprawą The World Games, czyli Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, o których organizację w 2017 roku Wrocław się ubiega. Dzisiaj w szwajcarskiej Lozannie zapadła ostateczna decyzja i to właśnie do stolicy Dolnego Śląska zawita ta impreza.

Informację z Lozanny potwierdził Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia.

'Pięćdziesiątka' prawdopodobnie stanie w kompleksie Stadionu Olimpijskiego na wrocławskim Sępolnie. Na obiekcie rozegrane zostaną m.in. takie konkurencje jak pływanie w monopłetwie.

W finale o organizację World Games obok Wrocławia stanął Budapeszt i Kapsztad. W finale pokonaliśmy stolicę Węgier, drugi rywal wycofał się sam.

Igrzyska World Games odbywają się nieprzerwanie od 1981 roku po letniej olimpiadzie. Impreza ma promować dyscypliny,  których nie ma w programie igrzysk, a mogą być widowiskowe i popularne. Koszt organizacji World Games szacowany jest na 45 milionów dolarów.

Tutaj odbywały się mistrzostwa World Games:

rok 1981 - Santa Clara, USA
rok 1985 - Londyn, Wielka Brytania
rok 1989 - Karlsruhe, Niemcy
rok 1993 - Haga, Holandia
rok 1997 - Lahti, Finlandia
rok 2001 - Akita, Japonia
rok 2005 - Duisburg, Niemcy
rok 2009 - Kaohsiung, Tajwan
rok 2013 - Cali, Kolumbia
rok 2017 – Wrocław!

Przyznanie Wrocławiowi organizacji The World Games 2017 i co się z tym wiąże, wybudowaniem pływalni o olimpijskich wymiarach (50m), stanowi znakomitą okazję na promocję sportu pływackiego we Wrocławiu. Nareszcie Wrocław zyska profesjonalny obiekt z prawdziwego zdarzenia.


Więcej o World Games dowiesz się poniżej:

Nasi Partnerzy