Arena Santa Clara Grand Prix USA – Sawrymowicz po minimum na mistrzostwa świata

Napisał Adam Osiński środa, 29 maj 2013. Aktualności

Arena Santa Clara Grand Prix USA – Sawrymowicz po minimum na mistrzostwa świata
fot. Adam Osiński/plywanie.pl

Mateusz Sawrymowicz (Trojan Swim Club) wystartuje w ostatniej edycji Arena Grand Prix USA w tym sezonie. Będzie to dla niego okazja, aby uzyskać przepustkę na tegoroczne mistrzostwa świata w Barcelonie.

Sawrymowicz zaprezentuje się dwukrotnie, na 400 i 1500m stylem dowolnym. Kryterium na 1,5km kwalifikujące do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Barcelonie wynosi 15:14,38s. Czy Mateusza stać na rezultat poniżej tego wyniku? Przekonamy się już niebawem!

W zawodach weźmie udział również Marcin Tarczyński (rekordzista Polski na 100m stylem grzbietowym), jednak on o bilet do Barcelony powalczy podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które rozegrane zostaną na przełomie 13-16 czerwca w Olsztynie. Marcin wystartuje na 50m stylem dowolnym, 100m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym.

Zawody rozpoczną się 30 maja i potrwają do 2 czerwca.

Transmisja wideo, wyniki oraz zdjęcia wkrótce na pływanie.pl

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy