Allison Schmitt mistrzynią olimpijską na 200m dowolnym

Napisał Adam Osiński wtorek, 31 lipiec 2012. Londyn 2012, Aktualności

Amerykanka Allison Schmitt z ogromną przewagą zwyciężyła w finale na 200m stylem dowolnym. Jej rezultat 1:53,61s. to nowy rekord olimpijski. Ponadto nikt w tym roku na świecie nie pływał szybciej.

Gdy Allison zdobywała przepustkę do Londynu na amerykańskich kwalifikacjach olimpijskich ‘dwusetkę’ pokonała w 1:54,40s.

Srebrny medal zdobyła Francuzka Camille Muffat – 1:55,58s., dla której jest to drugi medal na tych igrzyskach, poprzednio złoto wywalczyła na 400m stylem dowolnym. Brązowy krążek wywalczyła Australijka Bronte Barratt – 1:55,81s.

Poza podium znalazła się Amerykanka Melissa Franklin, która podobnie jak Phelps czy Lochte nie błyszczy tak jasnym światłem na tych igrzyskach, jak nas zapewniano wcześniej. Aczkolwiek ma na swoim koncie złoto na 100m grzbietowym oraz brąz w sztafecie 4x100m dowolnym.

Mistrzyni olimpijska sprzed czterech lat oraz rekordzistka świata na tym dystansie Federica Pellegrini dopiero na 5 pozycji – 1:56,78s.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy