Koniec kariery 24-letniej Gemmy Spofforth

Napisał Adam Osiński sobota, 22 wrzesień 2012. Aktualności

Rekordzistka świata na 100m stylem grzbietowym, Brytyjka Gemma Spofforth podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Jako absolwentka psychologii na University of Florida po zakończeniu kariery pływaczka planuje rozpocząć pracę z dziećmi oraz… wspiąć się na Mount Everest.

Do jej największych sportowych osiągnięć należy tytuł mistrzyni i rekordzistki świata na 100m stylem grzbietowym (58,12s. - Rzym 2009) oraz 2 złote i 1 srebrny medal podczas mistrzostw Europy w Budapeszcie w 2010 roku.

Najbliżej olimpijskiego podium ‘Spoffy’, jak nazywają ją znajomi, była podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, wtedy dwukrotnie zajęła czwarte miejsce - na 100m stylem grzbietowym (zaledwie 0,37s. od podium) oraz w sztafecie 4x100m zmiennym. W Londynie na ‘setkę’ była piąta, a w sztafecie razem z koleżankami zajęła ósme miejsce.

Obok sukcesów międzynarodowych Gemma pięciokrotnie zdobywała tytuł mistrzyni NCAA oraz 11 razy All-American.

Po igrzyskach kariery sportowe zakończyli również Francuzi - Clement Lefert i Alain Bernard.

O Autorze

Adam Osiński

Adam Osiński

Odpowiedzialny za wszystko to, za co nikt inny nie chce odpowiadać ;) Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem aktualności, wywiadów oraz materiałów wideo. Amatorsko wykonuje zdjęcia na stronę. Do jego zadań należą kontakty z partnerami serwisu, nawiązywanie współpracy oraz prowadzenie kanałów social media.

Nasi Partnerzy