Aktualności Pływackie

Wrocław się spodobał. Będzie długi basen dla Wrocławia?

Napisał Adam Osiński czwartek, 28 lipiec 2011. Aktualności

Członkowie komisji oceniającej miasta starające się o organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r. przez dwa dni przyglądali się Wrocławiowi. Stolica Dolnego Śląska zrobiła na nich dobre wrażenie. - Wrocław już jutro mógłby być gospodarzem World Games - podkreślał Ron Froehlich, prezydent International World Games Association.

Część z Was zapyta dlaczego o tym piszemy i co to ma wspólnego z pływaniem? Otóż minister sportu i turystyki Adam Giersz obiecał, że jeśli Wrocław zostanie organizatorem igrzysk sportów nieolimpijskich 'The World Games' w 2017 roku (więcej o imprezie przeczytasz tutaj), to w mieście wybudowany zostanie nowy 50-metrowy basen.

Dla nas to wystarczający powód.

Basen olimpijski we Wrocławiu? Tak, to możliwe!

Napisał Adam Osiński wtorek, 19 lipiec 2011. Aktualności

Jeśli Wrocław zostanie organizatorem igrzysk sportów nieolimpijskich ‘The World Games’ w 2017 roku, to w mieście wybudowany zostanie nowy 50-metrowy basen. W poniedziałek minister sportu i turystyki Adam Giersz obiecał, że połowę pieniędzy na tę inwestycję możemy dostać z budżetu państwa.

FINA ogłosiła kalendarz Pucharu Świata na 2011 rok

Napisał Adam Osiński piątek, 24 czerwiec 2011. Aktualności

FINA ogłosiła kalendarz zawodów z cyklu Pucharu Świata - Arena World Cup. Imprezy rozegrane zostaną w siedmiu miastach. Edycja rozpocznie się na początku października w Dubaju, a zakończy w połowie listopada w Tokio. Na liście nie ma niestety żadnego polskiego miasta, może Poznań, wraz z nowo budowanym basenem na Malcie, postarają się o organizację jednej z edycji Pucharu Świata w przyszłości?

Co tam słychać w Poznaniu?

Napisał Adam Osiński czwartek, 23 czerwiec 2011. Aktualności

Termy Maltańskie, największy i najnowocześniejszy obiekt rekreacyjno-sportowy w Polsce, wkrótce zostanie oddany do użytku. Pierwsi odwiedzający Termy powinni pojawić się jesienią tego roku (1 października?).

Porażka PZP w wersji 2.0?

Napisał Krzysiek Olszewski wtorek, 17 sierpień 2010. Budapeszt 2010, Aktualności

Porażka PZP w wersji 2.0?

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie za nami, a więc nadszedł czas podsumowania i rozliczenia naszej reprezentacji. Tak jak w Eindhoven w 2008 roku tak i teraz Polska zdobyła 2 medale. Korzeniowski po raz kolejny pokazał swoją pozycję jako lidera polskiego pływania, a Sawrymowicz, który nękany był kontuzjami został zastąpiony wschodzącą gwiazdą polskiego sprintu Czerniakiem.

Porażka trenerów i szkolenia centralnego

Napisał Krzysiek Olszewski wtorek, 19 sierpień 2008. Aktualności

Porażka trenerów i szkolenia centralnego

Reprezentanci Polski w pływaniu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie startowali 35 razy, z czego tylko 11 razy poprawiali rekordy życiowe. Szybka matematyka i jest 31% poprawy w 17-sto osobowej ekipie. Osoby, które poprawiły wyniki to w szczególności Katarzyna Baranowska, Agata Korc oraz nabierające doświadczenia juniorki. Jak to często jest mawiane "liczby nie kłamią" i trzeba zadać sobie pytanie co się stało, że najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina w Polsce zawiodła na najważniejszej imprezie sportowej na świecie? Kto ponosi odpowiedzialność za żenująca postawę reprezentacji? Spróbuję Wam przybliżyć obraz polskiego pływania.

Fenomen Phelpsa od "kuchni"

Napisał Krzysiek Olszewski niedziela, 17 sierpień 2008. Pekin 2008, Aktualności

Michael Phelps jest najlepszym pływakiem na świecie, najlepszym olimpijczykiem w historii, oraz można powiedzieć najlepszym sportowcem jaki w tej chwili czynnie uprawia sport. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Michael zdobył 8 złotych medali i pobił rekord Marka Spitza o jeden krążek. Każdy sobie zadaje pytanie jak jest to możliwe, jak on to robi, i w czym tak naprawdę jest fenomen Phelpsa?

Play with Beard

Napisał Adam Osiński środa, 06 czerwiec 2007. Aktualności

Jako esteci, którzy doceniają piękno kobiecego ciała, z wielką satysfakcją, a zarazem ciągle utrzymując zimną krew, nie mogliśmy pominąć tej informacji, to po prostu nie mogło przejść parterem! Doczekaliśmy się sesji zdjęciowej Amandy Beard w najpopularniejszym magazynie dla panów! Tak tak, wcześniejsze doniesienia to nie były czcze słowa.

Nasi Partnerzy