Aktualności Pływackie

Sun Yang od początku sezonu w formie

sobota, 28 styczeń 2012. Aktualności

Sun Yang uzyskał kolejne bardzo dobre rezultaty na basenie 50-metrowym, tym razem podczas mitingu Miami Super Challenge. 400m kraulem Yang pokonał w czasie 3:42.89 i pewnie przez długie tygodnie będzie to najlepszy rezultat na świecie.

[WIDEO] Anna Dowgiert w wywiadzie dla plywanie.pl

Napisał Adam Osiński środa, 25 styczeń 2012. Aktualności, Wywiady

[WIDEO] Anna Dowgiert w wywiadzie dla plywanie.pl

Specjalnie dla nas, jeszcze ciepły wideo wywiad z brązową medalistką z mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie ze sztafety 4x50m stylem zmiennym, zawodniczką WKS Śląsk Wrocław - Anną Dowgiert. Z naszej rozmowy dowiecie się m.in. jak Ania trafiła do Wrocławia, czy wystąpi na mistrzostwach Europy w Antwerpii oraz czy podciąga się na linie :)

Wywiad zrealizowano 25 stycznia na obiekcie WKS Śląsk we Wrocławiu.

[WIDEO] Konferencja prasowa z udziałem Konrada Czerniaka

Napisał Adam Osiński czwartek, 19 styczeń 2012. Aktualności

Pamiętacie konferencję prasową "Ligi pływackiej Pro Futuro - Tak rodzą się talenty!" z udziałem dwukrotnego mistrza Europy ze Szczecina Konrada Czerniaka? Zachęcaliśmy Was wtedy do wpisywania swoich propozycji pytań, które potem miały zostać zadane Konradowi. Jak zwykle nie zawiedliście, z waszych propozycji wybrano 3 pytania, na które odpowiedział nasz mistrz. W dalszej części newsa znajduje się materiał wideo z tej konferencji. Gorąco zapraszamy do oglądania!

Konferencja prasowa odbyła się 19 grudnia 2011 roku w Warszawie.

Mateusz Sawrymowicz w drodze do USA

środa, 18 styczeń 2012. Aktualności

Mateusz Sawrymowicz w drodze do USA

Mateusz Sawrymowicz po udanych dla siebie mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Szczecinie, gdzie wywalczył złoty medal na 1500m stylem dowolnym, wraca z powrotem do Los Angeles, aby kontynuować przygotowania pod kątem igrzysk olimpijskich w Londynie.

Grand Prix USA w Austin: Żabkarz Phelps

poniedziałek, 16 styczeń 2012. Aktualności

Za nami trzeci, ostatni dzień Grand Prix USA w Austin. Tym razem powracająca na światowe pływalnie Janet Evans wystartowała na 800m kraulem, gdzie zajęła 11 miejsce z czasem 8:49.05. Wygrała Allison Schmit 8:31.94.

Otylia Jędrzejczak zmieni barwy klubowe?

Napisał Adam Osiński piątek, 13 styczeń 2012. Aktualności

Otylia Jędrzejczak zamierza zmienić barwy klubowe z AZS-AWF Warszawa na AZS-AWF Katowice. Nie oznacza to jednak, że zawodniczka pochodząca z Rudy Śląskiej będzie przygotowywać się do igrzysk olimpijskich w Katowicach, w dalszym ciągu będzie trenować pod okiem Bartosza Kizierowskiego w Hiszpanii.

Będzie nowy długi basen dla Wrocławia!

czwartek, 12 styczeń 2012. Aktualności

Doczekaliśmy się! We Wrocławiu powstanie obiekt olimpijski z prawdziwego zdarzenia! Zastanawiacie się co, jak i dlaczego? W lipcu 2011 roku, w tym artykule informowaliśmy, że istnieje taka możliwość, a wszystko za sprawą The World Games, czyli Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, o których organizację w 2017 roku Wrocław się ubiega. Dzisiaj w szwajcarskiej Lozannie zapadła ostateczna decyzja i to właśnie do stolicy Dolnego Śląska zawita ta impreza.

Informację z Lozanny potwierdził Michał Janicki, wiceprezydent Wrocławia.

Anna Dowgiert odkryciem 2011 roku

Napisał Adam Osiński środa, 11 styczeń 2012. Aktualności

W medialnym szumie związanym z 77. Plebiscytem Przeglądu Sportowego i TVP na Najlepszego Sportowca Polski 2011 i dziewiątym miejscem Konrada Czerniaka w tymże zestawieniu, przyznajemy się, że zapomnieliśmy wspomnieć o pewnym ważnym wydarzeniu, mianowicie rozstrzygnięciu 59. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca oraz Trenera Dolnego Śląska w 2011 roku.

Czepek Czerniaka i Korzeniowskiego na aukcji WOŚP

Napisał Adam Osiński poniedziałek, 09 styczeń 2012. Aktualności

Z racji tego, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra do końca świata i o jeden dzień dłużej, plywanie.pl przypomina, że cały czas macie możliwość licytowania czepka i koszulki trzykrotnego medalisty mistrzostw Europy w Szczecinie Konrada Czerniaka oraz dwóch czepków brązowego medalisty ze Szczecina Pawła Korzeniowskiego.

Uwaga na fałszywe strony z biletami na igrzyska!

Napisał Adam Osiński niedziela, 08 styczeń 2012. Londyn 2012, Aktualności

UWAGA! Przestrzegamy przed nieautoryzowanymi stronami internetowymi oferującymi bilety na igrzyska olimpijskie w Londynie. Na oficjalnej stronie igrzysk - czyli www.london2012.com - powstała lista znanych i NIEAUTORYZOWANYCH punktów sprzedaży wejściówek. Tym którzy planują podróż do Londynu radzimy się z nią dobrze zapoznać by na miejscu uniknąć przykrego rozczarowania i co ważniejsze, straty sporej sumy pieniędzy, bowiem ceny biletów na konkurencje pływackie na oficjalnej stronie imprezy kształtują się od 20 do 450 funtów za pojedynczą sesje zawodów.

Puchar Silesia - Silesia vs Polska 2012

niedziela, 08 styczeń 2012. Aktualności

zaproszenie na zawody

Kolejny raz mamy zaszczyt zaprosić Was do Katowic, tym razem na drugą edycję bitwy pływackiej o Puchar Silesia - Silesia vs Polska. Formuła zawodów polega na konfrontacji zawodników z województwa śląskiego z zawodnikami z reszty kraju.

Swimshop Battle – relacja z konferencji i zawodów

Napisał Adam Osiński czwartek, 29 wrzesień 2011. Aktualności

Trzydniowa impreza, trzydniowe święto sportu, trzy dni niezapomnianych wrażeń, tak w niezwykle skompresowany sposób można określić pierwsze zawody Swimshop Battle, które odbyły się w Katowicach w dniach 23-25 września na obiektach należących do Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki.

Naszą relację pozwoliłem sobie podzielić na dwie części: konferencję szkoleniową z udziałem olimpijczyka z Moskwy (1980r.), amerykańskiego trenera, producenta filmów o technice pływania oraz twórcy strony internetowej GoSwim.tv Glenna Mills’a oraz dwudniowych zawodów pływackich.

Zapraszamy.

Morski Maraton Pływacki BCT Gdynia 2011 - podsumowanie

środa, 10 sierpień 2011. Aktualności

10 sierpnia br. pięćdziesięciu zawodników rywalizowało w Morskim Maratonie Pływackim BCT Gdynia 2011. Wyścig ukończyło 38 zawodników ścigających się stylem dowolnym na dystansie prawie 3 000 metrów. Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali m.in. po 5 tys. zł. Pula wszystkich nagród wyniosła 20 tys. zł.

Nasi Partnerzy