Aktualności Pływackie

Wkrótce otwarcie pływalni Aquasfera w Olsztynie

Napisał Adam Osiński wtorek, 28 luty 2012. Olsztyn 2012, Aktualności

Oficjalne otwarcie nowej pływalni Aquasfera w Olsztynie zaplanowano na piątek 2 marca. Aby Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe nazwać Aquasferą wymyśliła Dagmara Grams, która w finale konkursu organizowanym przez Urząd Miasta Olsztyna pokonała 4 inne propozycje. Ostateczny wybór należał jednak do czytelników Gazety Olsztyńskiej, gdzie w głosowaniu SMS-owym wybrali właśnie nazwę Aquasfera.

Ian Thorpe dalej bez formy

niedziela, 26 luty 2012. Aktualności

Igrzyska olimpijskie w Londynie coraz bliżej, a Ian Thorpe dalej nie osiąga wyników na miarę swojego talentu. W ten weekend Australijczyk wystartował w Zurichu (Szwajcaria) i podczas pierwszego dnia rywalizacji zajął czwarte miejsce na 100m st. dowolnym – 52.28.

Nurkowanie zwiększa inteligencję?

Napisał Adam Osiński piątek, 24 luty 2012. Aktualności

Nurkowanie zwiększa inteligencję - do takiego wniosku doszedł Dr. Win Wenger, nauczyciel akademicki, autor 55 książek, w tym publikacji (a jakże) „Jak zwiększyć swoją inteligencję”. Według niego, wszyscy możemy zwiększyć swój iloraz inteligencji o 10 punktów lub więcej, jeśli przez 3 tygodnie, łącznie będziemy przebywać pod wodą 20 godzin, czyli ok. godzinę dziennie.

Urbańczyk i Kawęcki najlepsi w Ciechanowie

Napisał Adam Osiński niedziela, 19 luty 2012. Aktualności

Najlepszą zawodniczką Grand Prix Polski w Ciechanowie została reprezentantka MKS Trójka Łódź Aleksandra Urbańczyk. Ola za swój występ na 100m zmiennym (1:01,59s.) oraz 50m grzbietowym (27,51s.) zgromadziła łącznie 1638pkt FINA.
Podczas zawodów Ola zwyciężała trzykrotnie - na 50m dowolnym, 50m grzbietowym oraz 100m zmiennym.

Antwerpia nie zorganizuje ME na długim basenie!

Napisał Adam Osiński czwartek, 16 luty 2012. Aktualności

To już pewne, tegoroczne mistrzostwa Europy na długim basenie nie odbędą się w Antwerpii. Niedawno jako jedyni w polskim ‘pływackim’ Internecie informowaliśmy o tym, że ze względu na problemy finansowe i niewystarczający budżet, organizacja ME w Antwerpii stoi pod dużym znakiem zapytania. Dzisiaj ta informacja niestety się potwierdziła.

[WIDEO] Oświadczyny w pływackim stylu

Napisał Adam Osiński niedziela, 12 luty 2012. Aktualności

Srebrny oraz podwójny złoty medalista ze sztafety 4x100m zmiennym i dowolnym z igrzysk olimpijskich w Pekinie Matt Grevers oświadczył się Annie Chandler. Zapewne nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że zrobił to na podium, tuż po dekoracji na zawodach Grand Prix w Missouri. Annie powiedziała tak :) Wszystkiego dobrego.

Jak to wszystko wyglądało? Dowiecie się z filmiku poniżej.

Michael Phelps śpi w namiocie!

Napisał Adam Osiński piątek, 10 luty 2012. Aktualności

W jednym z wywiadów Michael Phelps przyznał, że śpi codziennie w namiocie, do tego na wysokości 8 tysięcy stóp, czyli ok. 2500m n.p.m.! Bynajmniej nie jest to związane z oszczędnościami USA, a raczej intensywnymi przygotowaniami do kolejnych, a zarazem ostatnich, igrzysk olimpijskich 14-krotnego mistrza olimpijskiego.

Poznaliśmy reprezentację Polski na mistrzostwa Europy w Antwerpii (Debreczynie)

Napisał Adam Osiński sobota, 04 luty 2012. Aktualności

Poznaliśmy reprezentację Polski na mistrzostwa Europy w Antwerpii (Debreczynie)

Zarząd Polskiego Związku Pływackiego zatwierdził skład reprezentacji Polski na 31. Mistrzostwa Europy na długim basenie w Antwerpii. Do Belgii pojedzie 20 zawodników - 8 kobiet i 12 mężczyzn.

W zawodach nie wezmą udziału zawodnicy przygotowujący się w Hiszpanii - Konrad Czerniak i Otylia Jędrzejczak oraz trenujący w USA Mateusz Sawrymowicz. Za to swój udział potwierdził Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski oraz 3/4 brązowej sztafety z ostatnich mistrzostw Europy w Szczecinie, czyli Ola Urbańczyk, Ania Dowgiert i Ewa Ścieszko.

Nasi Partnerzy