Aktualności Pływackie

Znamy minima na MEJ w Antwerpii!

Napisał Adam Osiński piątek, 16 marzec 2012. Aktualności

Na oficjalnej stronie Polskiego Związku Pływackiego ukazały się minima kwalifikacyjne do mistrzostw Europy Juniorów w Antwerpii. Zawodnicy 17-18-letni oraz zawodniczki 15-16-letnie kwalifikacje będą mogli uzyskać podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie (12-15 maja 2012r.).

Mistrzostwa Australii: Thorpe dopiero 12 w półfinale 200m kraulem

piątek, 16 marzec 2012. Aktualności

Ian Thorpe zajął dopiero 12 miejsce w półfinałach i nie awansował do finału na dystansie 200m stylem dowolnym podczas rozgrywanych w Adelajdzie mistrzostw Australii. "Torpeda", jak nazywają go kibice, popłynął dość przeciętny wynik jak na swój talent 1:49.91s. Do miejsca w finale zabrakło Thorpe'owi ponad 1.5 sekundy.

800m dowolnym Rebecci Adlington na Gazie

Napisał Adam Osiński sobota, 10 marzec 2012. Aktualności

Bardzo dobrze podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii British Gas Swiiming Championships, na 800m stylem dowolnym zaprezentowała się aktualna mistrzyni świata w tej konkurencji Rebecca Adlington, która dystans szesnastu długości olimpijskiej pływalni w Londynie pokonała w czasie 8:18,54s.

Konrad Czerniak wygrywa w Londynie

Napisał Adam Osiński piątek, 09 marzec 2012. Aktualności

Konrad Czerniak zajął pierwsze miejsce w finale wyścigu 100m stylem motylkowym podczas zawodów przedolimpijskich na obiekcie London Aquatic Centre w Londynie. Konrad uzyskał wynik 52,07s. Kryterium Związku na tym dystansie dające awans na IO wynosi 52,36s.

"Beznadziejny" Thorpe

Napisał Adam Osiński czwartek, 08 marzec 2012. Aktualności

Na tydzień przed australijskimi kwalifikacjami olimpijskimi, pięciokrotny złoty medalista igrzysk, Ian Thorpe w jednym z wywiadów powiedział, że ma nikłe szanse, aby dostać się do drużyny olimpijskiej.

Radosław Kawęcki poniżej minimum na IO

Napisał Adam Osiński środa, 07 marzec 2012. Aktualności

Radosław Kawęcki utrzymał pierwszy wynik z porannych eliminacji (wtedy popłynął 1:59,48s.) podczas próby olimpijskiej na zawodach British Gas Swimming Championships w Londynie. Nasz czołowy grzbiecista nie dał szans rywalom i 200m na plecach pokonał w czasie 1:58,34s. Przypomnijmy tylko, że minimum olimpijskie na tym dystansie wynosi 1:58,48s.

Grand Prix Polski w Kozienicach

Napisał Adam Osiński środa, 29 luty 2012. Aktualności

zaproszenie na zawody

Ponad 300 zawodników z 60 klubów z całego kraju weźmie udział w kolejnej imprezie tegorocznego cyklu Grand Prix Polski. Tym razem pływacy rywalizować będą na pływalni Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu mieszczącej się przy ulicy Legionów 4 w Kozienicach.